Zawojanki nie miały sobie równych

Bez straty gola, punktu i siedemnastoma bramkami na koncie zakończyły udział w finale powiatowym w piłkę nożną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum.   Po zakończeniu finału powiatowego chłopców, we wtorek 16. maja na boisku Lachów Lachowice odbyły się zmagania dziewcząt. Wzięły w nich udział reprezentacje czterech szkół z naszego powiatu: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Lachowicach, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Makowie Podhalańskim i wspomniana na wstępie szkoła z Zawoi.   Zawojanki nie miały sobie równych i pewnie sięgnęły po tytuł mistrzyń powiatu na boisku w Lachowicach. To kolejny triumf uczennic z Zawoi w finałach powiatowych w tym roku – wcześniej zwyciężały w halowej piłce nożnej, koszykówce, siatkówce oraz piłce ręcznej!   Na zakończenie zawodów zostały wręczone dyplomy, statuetki indywidualne oraz puchar. Mistrzynie powiatowe z Zawoi już w najbliższy czwartek w Nowym Targu zagrają w półfinale wojewódzkim. Będzie to duży turniej, w którym prawo startu mają mistrzynie z powiatów: chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, nowotarski, olkuski, oświęcimski, suski, tatrzański, wadowicki, m. Kraków. Do zawodów wojewódzkich awansują trzy najlepsze drużyny. Powodzenia!   PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2022/2023 – 16.05.2023 – SUCHA BESKIDZKA WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE: KRÓL STRZELCÓW: Zofia Bogdan (SP1 Zawoja Centrum). MVP DRUŻYNY: Joanna Dańczak (SP1 Zawoja Centrum), Oliwia Witek (SP1 Sucha Beskidzka), Justyna Łaciak (SP Lachowice), Natasza Jurek (SP1 Maków Podhalański).

WYNIKI:

1. SP1 Zawoja – SP Lachowice 3:0 (1:0)

2. SP1 Sucha Beskidzka – SP1 Maków Podhalański 3:1 (2:1)

3. SP Lachowice – SP1 Maków Podhalański 3:0 (1:0)

4. SP1Zawoja – SP1 Sucha Beskidzka 5:0 (3:0)

5. SP1 Sucha Beskidzka – SP Lachowice 2:0 (1:0)

6. SP1 Zawoja – SP1 Maków Podhalański 9:0 (4:0)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum