Chłopcy z Budzowa pojadą na półfinał wojewódzki

Mistrzami powiatu w piłkę nożną w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie.

W finale powiatowym, który odbył się w Lachowicach, wzięły udział jeszcze trzy inne szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej oraz Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej.

O tym, jak bardzo był to wyrównany turniej, najlepiej niech świadczy fakt, że w spotkaniu Budzowa z Bystrą Podhalańskiej to uczniowie z tej drugiej szkoły prowadzili 3:0. Budzowianie zaprezentowali niesamowity hart ducha, come back i wygrali to spotkanie 4:3.

Na zakończenie zawodów zostały wręczone dyplomy, statuetki indywidualne oraz puchar. Mistrzowie z Budzowa już w najbliższy czwartek w Nowym Targu zagrają w półfinale wojewódzkim. Powodzenia!

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2022/2023 – 16.05.2023 – SUCHA BESKIDZKA

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW: Szymon Nieciąg (SP1 Budzów).

MVP DRUŻYNY: Tomasz Malina (SP1 Budzów), Maciej Mętel (SP1 Zawoja), Szymon Klimasara (SP1 Sucha Beskidzka), Mateusz Matyasik (SP Bystra Podhalańska).

WYNIKI:

1. SP1 Budzów – SP1 Sucha Beskidzka 4:1 (2:0)

2. SP1 Zawoja – SP Bystra Podhalańska 4:3 (1:2)

3. SP1 Budzów – SP Bystra Podhalańska 4:3 (2:3)

4. SP1 Zawoja – SP1 Sucha Beskidzka 4:2 (2:1)

5. SP1 Budzów – SP1 Zawoja 5:0 (2:0)

6. SP1 Sucha Beskidzka – SP Bystra Podhalańska 5:4 (2:2)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie