XV Zawody Strzeleckie Władz Samorządowych

Trzynaście drużyn reprezentujące urzędy i rady gmin wzięły udział w piętnastej edycji zawodów strzeleckich władz samorządowych. Zawody odbyły się w środę 6. września na strzelnicy w Suchej Beskidzkiej.

Każdy z uczestników zawodów oddał dziesięć strzałów z pozycji leżącej z karabinka TOZ 14 z otwartymi przyrządami celowniczymi do tarczy umieszczonej w odległości 25 metrów. Suma punktów uzyskana przez zawodników trzyosobowych drużyn stanowiła ostateczny wynik.

W kategorii Urzędów Miast i Gmin, z wynikiem 194 punktów triumfowała drużyna reprezentująca UM Sucha Beskidzka. Na drugim miejscu znaleźli się samorządowcy z Zembrzyc (185 punktów) oraz z Bystre-Sidziny (183 punkty).

W drugiej z kategorii – Rad Gmin, najlepszym strzeleckim okiem popisali się zawodnicy z Jordanowa (199 punktów). Podium uzupełnili rajcy z Bystrej Sidziny (188 punktów) i Gminy Jordanów (154 punkty).

Najwięcej indywidualnie punktów (85) zdobyli Zbigniew Maryon (UM Sucha Beskidzka) i Tomasz Fabia (UG Jordanów). Ponad osiemdziesiąt punktów wystrzelali także: Agnieszka Ferdynus (UG Bystra-Sidzina), Bogusław Mazur (RG Bystra-Sidzina), Tadeusz Gacek (RG Jordanów), Łukasz Bilnik (UG Zembrzyce), i Magdalena Łabędzka (UM Jordanów).

Na zakończenie zawodów pamiątkowe puchary, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, wręczył starosta Józef Bałos.

[pix_gal id=637]

XV ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH – 06.09.2023 – SUCHA BESKIDZKA

WYNIKI:

Klasyfikacja Urzędów Miast i Gmin:

1. Urząd Miasta Sucha Beskidzka I – 194 punkty
  2. Urząd Gminy Zembrzyce – 185 punktów
  3. Urząd Gminy Bystra-Sidzina – 183 punkty
  4. Urząd Gminy Jordanów – 165 punktów
  5. Urząd Miasta Sucha Beskidzka II – 158 punktów
  6. Urząd Gminy Budzów – 152 punktów
  7. Urząd Gminy Stryszawa – 150 punktów
  8. Urząd Gminy Maków Podhalański – 103 punktów