Kolarstwo górskie – ruszyliśmy z nowym sportowym rokiem!

Od zawodów w kolarstwie górskim rozpoczęliśmy szkolny sportowy rok szkolny 2023/2024. Na trasie w Zawoi pojawiła się liczna reprezentacja uczniów ze szkół podstawowych i średnich z terenu naszego powiatu.

W porównaniu do poprzedniego roku szkolnego, w tym będzie kolejny etap tej rywalizacji! W piątek 29.09.2023 w Sieprawiu pojawią się najlepsi kolarze górscy z naszego województwa. Awans do tych zawodów wywalczyła najlepsza ósemka powiatowych zawodów w każdej z kategorii.

Wzorem poprzednich lat, podczas organizacji zawodów wsparli nas: Gmina Zawoja, Nadleśnictwo Sucha oraz klub UKS Zawojak Zawoja. Nadleśnictwo Sucha przekazało także pamiątkowe gadżety, które otrzymali najlepsi zawodnicy Dziękujemy! Klub UKS Zawojak Zawoja zaprosił wszystkich uczniów, którzy uzyskali awans do fazy wojewódzkiej, na darmowe treningi przygotowujące do zawodów wojewódzkich! Brawo!

Na zakończenie zawodów nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami uczniowie, którzy uzyskali tym samym promocję na zawody w Sieprawiu.

Najlepszych uczniów nagradzali: wicestarosta Zbigniew Hutniczak, leśniczy Grzegorz Tereszkiewicz, prezes UKS Zawojak Zawoja Grzegorz Hajda oraz trenerzy z Zawojaka: Jakub Zamroźniak i Adrian Kachel.

Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć w zakładkach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada.