Słowna perswazja pomogła / mamy wicemistrzostwo rejonu!

Na drugim miejscu zakończyły udział w zawodach rejonowych  (18.03 – hala Gimnazjum w Myślenicach) siatkarki z Gimnazjum w Budzowie. Już w pierwszym meczu podopieczne Wiesława Trzopa zmierzyły się z faworytkami, i jak się później okazało – zwyciężczyniami, turnieju – siatkarkami z Gimnazjum nr 2 w Myślenicach. – W pierwszym secie do dwudziestego punktu zawodniczki dotrzymywały kroku myśleniczankom. Później zagrywką jedna z dwóch słynnych bliźniaczek (chodzi o Martynę Pudlik i Paulinę Pudlik – przyp. red.) sprawiła, że Myślenice odskoczyło nam na dwa punkty. Nie udało się moim zawodniczkom już dogonić rywalek.W drugim secie przegraliśmy już wysoko, bo do dwunastu – mówi opiekun drużyny żeńskiej w Gimnazjum w Budzowie Wiesław Trzop.

O pierwszym miejscu można było zatem już po inauguracyjnym meczu zapomnieć, ale nadal siatkarki z Budzowa mogły sięgnąć po drugie miejsce. Sztuka ta ostatecznie im się udała, chociaż zarówno w spotkaniu z Bukowiną Tatarzańską, jak i Rabą Wyżną, to rywalki wygrywały pierwszego seta. – Przeciwniczki grały taką siatkówkę-plażówkę, czyli przebijankę. Nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Po ostrzejszej perswazji (śmiech) zawodniczki wzięły się za grę i w drugim secie oraz tie-breaku ani zespół z Bukowiny Tatrzańskiej, ani drużyna z Raby Wyżnej nie miały już szans. Dużą naszą siłę wtedy stanowiła zagrywka. Zdobyliśmy bardzo dużo punktów właśnie tym elementem gry – dodaje Wiesław Trzop.

W przyszłym roku ze składu Gimnazjum w Budzowie ubędzie kilka zawodniczek, które kończą szkołę , ale Wiesław Trzop już snuje plany na najbliższą przyszłość. – Kilka dziewczyn odejdzie, ale bardzo wiele zostaje. Teraz musimy  poczekać, aż skończą się zawody powiatowe (a wiele ich nie zostało dla dziewczyn- niebawem piłka ręczna, a potem już tylko konkurencje z lekkoatletyki) i zaczynamy od nowa siatkówkę. Gdyby  jednak hala w Budzowie była większa, to mógłbym mieć potężną drużynę w piłkę ręczną (w ostatnich trzech latach zawodniczki z Gimnazjum w Budzowie wygrały dwa finały powiatowe, a raz były na drugim miejscu – przyp. red.), która byłaby w stanie rywalizować nawet z Sułkowicami w rejonach. Nie mam gdzie trenować z tymi dziewczynami piłkę ręczną… Zobaczymy jak będzie na powiecie w tym roku, ale liczę na dziewczyny, że dadzą z siebie wszystko i obronią tytuł mistrzyń sprzed roku – mówi Wiesław Trzop.

WYNIKI ZAWODÓW REJONOWYCH:

G2 Myślenice – G Budzów 2:0 (25;20; 25:12)

G Bukowina Tatrzańska – G Raba Wyżna 0:2 (18:25; 23:25)

G2 Myślenice – G Bukowina Tatrzańska 2:0 (25:14; 25:14)

G Raba Wyżna – G Budzów 1:2 (25:23; 20:25; 12:15)

G Bukowina Tatrzańska – G Budzów 1:2 (25:14; 20:25; 8:15)

G2 Myślenice – G Raba Wyżna 2:0 (25:14; 25:6)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1.     Gimnazjum Nr 2  w Myślenicach – powiat myślenicki