Od finałów powiatowych w koszykówkę dziewcząt szkół średnich, oprócz pucharu za pierwsze miejsce i pamiątkowych dyplomów, wręczane są także statuetki dla MVP turniej. I to niezależnie czy mówimy o finałach szkół podstawowych, gimnazjalnych czy średnich! Jest to forma docenienia przez głównego organizatora współzawodnictwa sportowego szkół w naszym powiecie, czyli Starostwa Powiatowego, wyróżniających się zawodników i zawodniczek w rywalizacji drużynowej. Czasami wybór jest bardzo trudny (do tej pory tylko raz jednogłośnie wybrano MVP – Aleksandra Słoninę w finale Gimnazjady w siatkówkę chłopców – stan na 11. marca 🙂 ), ale statuetka ostatecznie może trafić tylko do jednej osoby. Oprócz niej, MVP udziela krótkiego wywiadu :), który potem można znaleźć na naszej stronie internetowej czy w innych mediach elektronicznych. Mogę zdradzić, że newsy właśnie z MVP są jednymi z najchętniej czytanymi.

Jak wygląda głosowanie? Po zakończeniu zawodów opiekunowie drużyn, wspólnie z przedstawicielem Starostwa Powiatowego, oddają po kolei głosy na ich zdaniem MVP turnieju. Najpierw głosują nauczyciele (mogą się wstrzymać od głosu, jeżeli uznają, że za mało widzieli meczów, nie przypatrywali się innym zawodnikom etc. Takich postaw było już kilka i mogę tylko powiedzieć – Brawo), na koniec przedstawiciel Starostwa. Opiekunowie nie mogą głosować na reprezentantów swojej szkoły (były takie zawody, gdy można było głosować na swoich zawodników, zawodniczki, ale wspólnie z zarządem Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego postanowiliśmy to zmienić tak, by było bardziej profesjonalnie). W przypadku remisu (zawodnik/zawodniczka mają po dwa głosy, albo kilka osób ma po jednym etc.), decydujący głos ma przedstawiciel Starostwa Powiatowego. Jak już zauważyliście, statuetka MVP jest wręczana jako ostatnia po nagrodzeniu drużyn, rozdaniu dyplomów.

W finałach w piłkę ręczną oraz piłkę nożną dodatkowo będziemy wybierali najlepszego bramkarza/bramkarkę. Zasady jak wyżej 🙂 Oczywiście nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby MVP został także bramkarz/bramkarka. Wtedy po prostu ktoś wyjdzie z zawodów z dwoma statuetkami 🙂

Jeżeli macie swoje przemyślenia, spostrzeżenia, pomysły – oczywiście proszę o kontakt: sport@powiatsuski.pl