Powtórki sprzed roku nie będzie, zatem…?

To będzie ostatni finał powiatowy w grach zespołowych w ramach gimnazjady dziewcząt w tym roku szkolnym. We wtorkowe przedpołudnie (początek zawodów o godz. 10) w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej spotkają się zwycięzcy eliminacji powiatowych (nie licząc drużyny z Makowa Podhalańskiego, która awansowała do finału bez eliminacji), aby zagrać o tytuł mistrza powiatu w piłkę ręczną. W poniedziałek odbył się ostatni mecz eliminacyjny, w którym poległy zeszłoroczne zwyciężczynie z Gimnazjum w Budzowie (co prawda nie wiemy, jak bardzo drużyna zmieniła się od tamtego czasu, ale faktem jest, że gimnazjalistki z Budzowa we wtorek w turnieju nie zobaczymy). Do finału awansowały drużyny z: Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej, Gimnazjum w Makowie Podhalański, Gimnazjum w Zembrzycach oraz Gimnazjum nr 1 w Stryszawie. Właśnie ta ostatnia wygrała z Gimnazjum w Budzowie. Mecz odbył się w hali ZS im. J. Pawła II w Suchej Beskidzkiej, czyli arenie naszych wtorkowych zawodów.

Zwycięzca finału powiatowego awansują do zawodów rejonowych (17.04.2013, Myślenice). Oczywiście, jak przy okazji pozostałych finałów w grach zespołowych, po zakończeniu turnieju będziemy wybierali MVP zawodów oraz najlepszą bramkarkę. Jest zatem o co grać, tak zespołowo, jak i indywidualnie 😉

GIMNAZJADA DZIEWCZĄT W PIŁKĘ RĘCZNĄ / 09.04.2013 (wtorek) godz. 10:00 hala ZS im J. Pawła II w Suchej Beskidzkiej