Pobiegali w Nowym Targu / dwa srebra do kolekcji

Najlepszych biegaczy z województwa małopolskiego można było zobaczyć w środę 9. października w Nowym Targu podczas finału wojewódzkiego szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po kwalifikacjach powiatowych, które 30. września odbyły się w Suchej Beskidzkiej, do Nowego Targu pojechała reprezentacja powiatu suskiego, aby walczyć o medale i punkty dla szkół w klasyfikacji powiatowej (dla powiatu także, ale to szczegół 🙂 ).

Fantastycznie na zawodach wojewódzkich zadebiutował uczeń klasy IV z SP2 Stryszawa – Maciej Sikora. Najpierw zdobył złoty medal w zawodach powiatowych, a w Nowym Targu wybiegał srebro! GRATULUJEMY!!! Tuż za podium biegu kl. VI znalazł się Szymon Jędrzejak (SP2 Sucha Beskidzka). Może za rok, już w gimnazjach będzie lepiej 🙂

W finale wojewódzkim w ramach igrzysk w pierwszych dziesiątkach znaleźli się także: Julia Najdek (SP Jachówka; kl. IV; 10. miejsce) i Dawid Gruca (SP Toporzysko; kl. V; 10. miejsce).

Po zakończeniu biegów w ramach igrzysk, na starcie pojawili się gimnazjaliści. Wynik sprzed roku powtórzyła Sylwia Gorycka (G Sucha Beskidzka), która została wicemistrzynią województwa. Rok temu wybiegała miejsce drugie w klasach II, a w środę zajęła również taką samą lokatę (ale w klasach III rzecz jasna). Tuż za podium w tym biegu uplasowała się Małgorzata Pochopień (G1 Stryszawa), a na dziesiątej pozycji – Patrycja Jaromin (G Bystra-Sidzina). Wśród chłopców na miejscu szóstym w kl. III zawody zakończył Jakub Jąkała (G2 Zawoja).

W zawodach w Nowym Targu wzięło udział wielu reprezentantów z naszego powiatu, niektórzy po raz pierwszy pojawili się na tego typu imprezie. Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i życzymy jeszcze lepszych startów w kolejnych latach 🙂

WYNIKI: INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE – IGRZYSKA – 09.10.2013 – NOWY TARG

WYNIKI: INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE – GIMNAZJADA – 09.10.2013 – NOWY TARG

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ