Ostanie finały powiatowe w grach drużynowych, czyli emocje (oby, oby) gwarantowane!

To będą ostatnie zawody w grach zespołowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w tym roku szkolnym. Tym bardziej powinniśmy nastawić się na duży zastrzyk emocji! W piątek 15. marca w hali W. Goetla w Suchej Beskidzkiej w finale powiatowym w piłkę ręczną zagrają reprezentanci pięciu szkół z naszego powiatu (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej, Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, Zespół Szkół im. św. J. Kantego w Makowie Podhalańskim oraz Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej).

Tytułu sprzed roku (a patrząc w historię, to prowadzeni przez Artura Kuklę zawodnicy z Goetla byli najlepsi w powiecie także w roku szkolnym 2010/2011) będą bronić gospodarze, czyli uczniowie ZSG, którzy w finale w poprzednim roku szkolnym pokonali ZSO 7:5 (3:2). O tym, że poziom zawodów w poprzednim roku był niezwykle wyrównany najlepiej świadczy fakt, że dopiero korzystniejsza różnica bramek sprawiła, że do półfinałów przeszły szkoły ZSO w Suchej Beskidzkiej oraz ZSW w Suchej Beskidzkiej, kosztem ZS św. J. Kantego w Makowie Podhalańskim.

Zwycięzca zawodów uzyska jednocześnie przepustkę do finału rejonowego, który zostanie rozegrany 8. kwietnia – także w hali ZSG w Suchej Beskidzkiej.

Po zakończeniu turnieju będziemy wspólnie z opiekunami drużyn wybierać MVP turnieju oraz najlepszego bramkarza. A szczegółowa relacja z zawodów z galerią zdjęć dostępna będzie oczywiście na naszym portalu.

LICEALIADA CHŁOPCÓW W PIŁCE RĘCZNEJ / 15.03.2013 (piątek) godz. 10 Hala Zespołu Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej

Pięć dni później, również na hali w Goetlu, o tytuł mistrza powiatu powalczy aż sześć reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie. Kilka dni temu do zawodów zgłosiła się drużyna z ZS im. św. J. Kantego w Makowie Podhalańskim – czy to będzie czarny koń tych zawodów, przekonamy się już we wtorek. Oprócz drużyny z Makowa Podhalańskiego do zawodów przystąpią: najlepsze w powiecie nieprzerwanie od roku szkolnego 2006/2007 – szczypiornistki Zespołu Szkół Ogólnokształcących, zawodniczki ze szkoły im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, ZS w Zawoi Wilcznej, ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie i ZS im bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie. Tak liczną obsadę (sześć drużyn) nie miał jeszcze w historii żaden turniej w piłkę ręczną dziewcząt w ramach licealiady! A najlepsza drużyna będzie reprezentowała nasz powiat 9. kwietnia na zawodach rejonowych w Myślenicach.

EDIT: Niestety, ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie nie przyjedzie we wtorek na zawody. Pięć reprezentacji szkół to i tak jest bardzo dobry wynik 🙂

Oczywiście, tak jak w przypadku rywalizacji chłopców, po zakończeniu turnieju wybierzemy MVP oraz najlepszą bramkarkę 🙂

LICEALIADA CHŁOPCÓW W PIŁCE RĘCZNEJ / 19.03.2013 (wtorek) godz. 10 Hala Zespołu Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej