O prymat pod siatką / zapowiedź finałów w piłce siatkowej – Gimnazjada

Wielkimi krokami zbliża się ostatni akcent finałów powiatowych w siatkówkę. W czwartek poznamy najlepszą drużynę dziewcząt spośród szkół gimnazjalnych, dzień później o tytuł mistrza powiatu zagrają chłopcy.

Finały zostaną rozegrane w hali ZS im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej. Awans do czwartkowych finałów zapewniły sobie szkoły: Gimnazjum w Bystrej, Gimnazjum nr 1 w Stryszawie , Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej oraz Gimnazjum w Budzowie. Ostatnie dwa finały dziewcząt w siatkówkę to dominacja Gimnazjum w Budzowie. Jak będzie w tym roku, przekonamy się już w czwartek 21. lutego. Oczywiście zwycięstwo w turnieju jest jednocześnie przepustką do zawodów rejonowych, które 18. marca odbędą się w Myślenicach.

Lista szkół na finały powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt / 21.02.2013 godz. 10

1. Gimnazjum w Bystrej

2. Gimnazjum nr 1 w Stryszawie

3. Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej

4. Gimnazjum w Budzowie

Tak, jak Gimnazjum w Budzowie dominuje w kategorii chłopców w dwu ostatnich latach,  tak nie ma mocnych na zawodników z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie.  Oprócz tej szkoły w piątkowym finale zagrają chłopcy  z następujących szkół: Gimnazjum w Łętowni, Gimnazjum w Budzowie i Gimnazjum w Bystrej. Zwycięzca zawodów będzie miał o tyle ułatwione zadanie, że finał rejonowy (15.03.2013) zostanie rozegrany właśnie w hali Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej.

Lista szkół na finały powiatowe w piłce siatkowej chłopców / 22.02.2013 godz. 10

1. Gimnazjum nr 1  w Stryszawie

2. Gimnazjum w Łętowni

3. Gimnazjum w Bystrej