O mistrzostwo i rejony / zapowiedź finałów powiatowych w mini-piłkę siatkową szkół podstawowych

Przed nami kolejne finały powiatowe w grach zespołowych. Znamy już najlepsze zespoły w piłkę siatkową spośród szkół ponadgimnazjalnych, a we wtorek 12. lutego i środę 13. lutego w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej poznamy najlepsze zespoły siatkarskie ze szkół podstawowych. W roku szkolnym 2011/2012 w finale powiatowym dziewcząt triumfowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Już wiemy, że nie obroni tego tytułu, bo nie przeszła eliminacji międzygminnych. Ba, tylko jedna szkoła – „jedynka” z Budzowa znalazła się w gronie czterech finalistów w porównaniu do poprzedniego roku. Stawkę tegorocznych najlepszych zespołów dziewcząt ze szkół podstawowych uzupełniają: Szkoła Podstawowa ze Skawicy, Szkoła Podstawowa nr 2 ze Stryszawy i Szkoła Podstawowa w Osielcu. Zwycięstwo w finale powiatowym zapewni jednocześnie awans do zawodów rejonowych, które 7. marca odbędą się w Myślenicach. Tradycyjnie już wspólnie z opiekunami zespołów wybierzemy MVP turnieju!

Lista szkół na finały powiatowe w mini-piłce siatkowej dziewcząt / 12.02.2013 godz. 11

1. Szkoła Podstawowa w Skawicy

2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Budzowie

3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie

4. Szkoła Podstawowa  w Osielcu

Dzień później – 13. lutego także w hali ZS im Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej zagrają najlepsze drużyny chłopców w siatkówkę. Także i tutaj ubiegłorocznego sukcesu nie powtórzy Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie, której nie ma ścisłym gronie finalistów. Po raz drugi tytuł najlepszej szkoły w powiecie w siatkówce szkół podstawowych będą chcieli zaatakować: Szkoła Podstawowa w Łętowni i Szkoła Podstawowa w Skawicy. Skład finalistów uzupełniają jeszcze: Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchej Beskidzkiej i Szkoła Podstawowa w Sidzinie. Zwycięska drużyna, oprócz okazałego pucharu, uzyska prawo startu w zawodach rejonowych (06.03 – Sucha Beskidzka).

Lista szkół na finały powiatowe w mini-piłce siatkowej chłopców / 13.02.2013 godz. 11

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchej Beskidzkiej

2. Szkoła Podstawowa w Łętowni

3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Budzowie

4. Szkoła Podstawowa w Sidzinie.

Relację z turnieju, komentarze trenerów, wypowiedzi MVP znajdziecie oczywiście na naszej stronie www.sport.powiatsuski.pl 🙂