Najbardziej usportowione szkoły w powiecie

W kategorii szkół podstawowych triumfowała Szkoła Podstawowa w Skawicy. Najwięcej punktów w kategorii gimnazjów zdobyło Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej. W kategorii chłopców i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjny był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej.  Gala z okazji podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół przeszła do historii.

Na wyniki klasyfikacji sportowej szkoły pracowały przez cały rok szkolny 2011/2012. Specjalna punktacja za poszczególne wyniki szkół w finałach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich dała ostateczny kształt rankingów w kategoriach: igrzysk (rywalizacja szkół podstawowych), gimnazjad (szkoły gimnazjalne) i licealiady (szkoły ponadgimnazjalne). W tej ostatniej kategorii był podział na chłopców i dziewczęta.

Gala podsumowująca rywalizację sportową w roku 2011/2012 odbyła się w czwartek 4. października w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej. W kategorii igrzysk nagrodzono szkoły za miejsca 1-5, tak samo w gimnazjach. Z kolei w szkołach ponadgimnazjalnych najlepsze trójki szkół w kategoriach chłopców i dziewcząt.

Puchary i dyplomy za pierwsze miejsca wręczał przedstawicielom szkół Starosta Suski Tadeusz Gancarz. Szkoły, które zajęły miejsca drugie otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy z rąk Wicestarosty – Jana Woźnego. – Dziękuję wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego za pracę, jaką wkładają w to, żeby młodzież szkolna uprawiała sport. Życzę sukcesów w pracy i wytrwałości, bo skoro w tym roku mieliśmy dwie olimpijki z naszego powiatu: Paulę Gorycką i Natalię Leśniak to chyba sami widzicie, że ta praca ma sens – powiedział starosta suski.

Puchary za trzecie miejsca wręczali przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, Wiesław Trzop i wiceprzewodnicząca PSZS Barbara Zyzańska. Na gali nie zabrakło Witolda Zajączka, który także spieszył z gratulacjami poszczególnym zwycięzcom.

Podsumowanie dla najlepszych sportowo szkół było punktem kulminacyjnym imprezy. Wcześniej nagrodzono koordynatorów sportu w gminach za rok szkolny 2011/2012:

Gmina i Miasto Jordanów – Artur Jałocha

Gmina i Miasto Maków Podhalański – Maciej Melzer

Gmina i Miasto Sucha Beskidzka – Barbara Zyzańska

Gmina Budzów – Aleksandra Wanielista

Gmina Bystra-Sidzina – Barbara Gierat

Gmina Stryszawa – Janusz Gołuszka, Jacek Mika

Gmina Zawoja – Krzysztof Bartyzel

Gmina Zembrzyce – Tadeusz Fidelus

Następnie podziękowano dyrektorom szkół lub innych obiektów sportowych, na których były rozgrywane finały powiatowe w roku szkolnym 2011/2012 za bezpłatne udostępnianie hal, stadionów, krytej pływalni. Kolejnym punktem było nagrodzenie nauczycieli i dyrektorów za szczególne zasługi dla rozwoju sportu w powiecie – w tym przypadku kandydatury nadsyłali wcześniej przedstawiciela Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Na zakończenie miało miejsce wspomniane na wstępie wręczenie pucharów i dyplomów dla najbardziej usportowionych szkół – przy okazji zostali nagrodzeni także nauczyciele wychowania fizycznego z danej szkoły.

KATEGORIA IGRZYSKA:

I miejsce – SZKOŁA PODSTAWOWA W SKAWICY