Mistrzowie z poprzedniego roku nie zawiedli

Po raz czwarty z rzędu na podium w kategorii igrzysk-dziewczęta znalazły się zawodniczki z SP Żarnówka. Tym razem podopieczne Włodzimierza Maciejowskiego zawędrowały na jego najwyższy stopień (powtarzając tym samym sukces z rozgrywek 2012/2013). Wtedy duet w składzie Gabriela Kosek i Dominika Dyrda wywalczył pierwsze miejsce w powiecie, a tegorocznej edycji dokonało tego trio – Martyna Szczepaniak, Sylwia Czarny i Natalia Sulisławska. W meczu o pierwsze miejsce wygrały 3:0 z SP Bieńkówka. W spotkaniu o drugie miejsce SP4 Zawoja (Natalia Pierog, Anita Dudek) zwyciężyła Bieńkówkę 3:2. Decydujący był debel, który zakończył się zwycięstwem zawojanek 2:0.

Od roku szkolnego 2010/2011 mistrzami powiatu są zawodnicy z SP2 Stryszawa w kategorii igrzysk i nie zmieniły tego także tegoroczne zawody. W poprzednim roku duet Mateusz Maślanka i Szymon Pochopień, wsparty jeszcze Mariuszem Głuszkiem, zwyciężył – w tym roku pomoc indywidualnego mistrza powiatu w roku szkolnym 2013/2014 nie była już potrzebna. W spotkaniu o pierwsze miejsce SP2 Stryszawa wygrała z SP2 Zawoja (Kamil Chowaniak, Arkadiusz Skocz) 3:0. Po porażce w meczu o mistrza powiatu, zawojan miał czekać mecz o drugie miejsce. Nie czekał, bo zawojanie już wcześniej grali z SP Bieńkówką i wygrali 3:2. A z drużynową rozpiską zawodów w tenisie stołowym w powiecie suskim jest tak, że jak los skojarzył dwa zespoły po raz drugi, to przepisywany jest wynik z pierwszego spotkania. – Nie ma co kalkulować, że potem ich ogram czy się odegram. Raz wygrywam i koniec – mówił przed zawodami sędzia główny Piotr Grajny i tych słów trzeba się było trzymać (jeżeli ktoś oczywiście marzył o najwyższych lokatach).

WYNIKI – DZIEWCZĘTA

WYNIKI – CHŁOPCY

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie na FB:)