Frolik i Pniaczek odparli ataki pretendentów

48 zawodników rywalizowało w poniedziałek 15. grudnia w hali G2 Lachowice w finale powiatowym w tenisa stołowego indywidualnego w ramach gimnazjady. Po kilku godzinach rywalizacji poznaliśmy klasyfikację końcową (pierwsza szóstka awansuje do rejonu ) – w kategorii dziewcząt tytuł mistrzyni powiatu obroniła Natalia Frolik (G Sucha Beskidzka), a wśród chłopców Dominik Pniaczek (G1 Stryszawa). Oboje byli zdecydowanymi faworytami zawodów i nie zawiedli.

Niespodzianki w tenisie stołowym we współzawodnictwie sportowym szkół w naszym powiecie należą do rzadkości – poznaliśmy tą prawidłowość na przykładzie zawodów szkół podstawowych, potwierdziła się ona też w rywalizacji uczniów gimnazjów.

Natalia Frolik (G Sucha Beskidzka) dwa lata temu była pierwsza, rok temu pierwsza (a jeszcze wcześniej, z tym, że w podstawówce, dwa razy pierwsza i raz trzecia) i przed tegorocznym finałem powiatowym można było w ciemno obstawiać jej triumf. I Natalia nie zawiodła. W spotkaniu o pierwsze miejsce okazała się lepsza od Kingi Iwaniec (G3 Krzeszów). Przepustkę do marcowych zawodów rejonowych w Nowym Targu otrzymały również: Dominika Dyrda (G Białka), Anna Maciążka (G Tarnawa  Dolna), Aleksandra Gałuszka (G Tarnawa Dolna) i Klaudia Maciążka (G Naprawa).

Jeszcze większym dominatorem w swojej kategorii jest Dominik Pniaczek (G1 Stryszawa). Był to jego trzeci start w finale powiatowym w tenisie stołowym i piąty z rzędu triumf (wcześniej dwukrotnie wygrywał w gimnazjadzie i w ramach igrzysk). W finałowym pojedynku okazał się lepszy od swojego kolegi ze szkoły – Mateusza Burego. Wicemistrzem powiatu został Karol Bury, który pokonał swojego kuzyna Mateusza w bezpośrednim pojedynku (przegrany z meczu finałowego gra później spotkanie o drugie miejsce – przyp. red.). Na zawody rejonowe mogą pojechać także, bo znaleźli się w pierwszej szóstce: Tomasz Święchowicz (G Naprawa), Adrian Drobnica (G2 Lachowice) i Marcin Lurka (G Białka).

Gratulujemy i powodzenia na zawodach rejonowych (26.03.2015 Nowy Targ)!!!

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć na naszym profilu na FB 🙂