Marta Sikora najszybsza w biegach narciarskich!

Rok temu było druga na dystansie dwóch kilometrów w narciarstwie biegowym, a w tym roku już się nie dała nikomu wyprzedzić. Marta Sikora zwyciężyła w finale wojewódzkim Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czerwiennem (gmina Czarny Dunajec) i od 4 marca będzie reprezentować Szkołę Podstawową w Juszczynie i powiat podczas Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Marta przebiegła wspomniany dystans w czasie 8:35,2 i wyprzedziła drugą na mecie Patrycję Karcirz (SP1 Biały Dunajec) o prawie 5 sekund! Trzecia na mecie zawodniczka – Katarzyna Szwajnos (SP2 w Cichem) straciła do Marty ponad pół minuty!

W poprzednim roku Marta, która jest nominowana w plebiscycie Powiatsuski24.pl do miana „Nadzieja Sportowa Powiatu”, z drugiego miejsca wywalczyła także awans do Mistrzostw Polski, ale z powodu braku funduszy z Ministerstwa Sportu, zostały wówczas te zawody odwołane. Może w tym roku Marta Sikora będzie miała więcej szczęścia i będzie miała okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodniczkami z całej Polski w swojej kategorii?

Podczas biegów w Czerwiennem na starcie stanęli także inni reprezentanci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Juszczynie. Najwyższe miejsce (czternaste – przyp. M.K.) zajął Wojciech Bogacz ( w kategorii chłopców z rocznika 1998 na dystansie 3 km. Trzy miejsce dalej znalazł się Sebastian Guzik. Zawodów nie ukończył Miłosz Borowy (cała trojka Gimnazjum w Juszczynie – przyp. M.K.). Szkoła Podstawowa w Juszczynie miała jeszcze swoich reprezentantów na dystansie 1 km z rocznika 2002. Wśród dziewczynek na 40. miejscu sklasyfikowano Aleksandrę Roczniak. Na miejscach 32 i 38 zawody ukończyli, odpowiednio, Patryk Smyrak i Dominik Zadora.

Pełne wyniki znajdziecie na stronie Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego klikając TUTAJ