Marcin Kuszyk: Zabrakło konsekwencji w defensywie

– Popieram w 100% takie zawody. Byłoby fajnie, gdyby były kontynuowane – tak środowy turniej w piłkę halową chłopców szkół średnich krótko skomentował Marcin Kuszyk. Zawodnik z ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie z pięcioma trafieniami został królem strzelców i wyjechał z Zawoi z pamiątkową statuetką.

Kuszyk w 2014 roku został uznany za MVP podczas drugich zawodów w piłkę nożną o puchar starosty suskiego (do poczytania – tutaj). Drużyna z Jordanowa zajęła wówczas piąte miejsce, a teraz była o krok od zwycięstwa w całym turnieju. Ostatecznie musiała zadowolić się wicemistrzostwem powiatu w halową piłkę nożną na rok szkolny 2014/2015. – Zabrakło przede wszystkim konsekwencji z tyłu i jednej sytuacji wykorzystanej pod bramka przeciwnika… – mówi Kuszyk, który akurat w spotkaniach z Zespołem Szkół  Ogólnokształcących zdobył wszystkie cztery gole dla jordanowskiej drużyny. W meczu grupowym był remis 2:2, a finale ZSO triumfowało 3:2. – Byliśmy bliscy wygranej zwłaszcza w pierwszym, grupowym spotkaniu. Zagrałem jednak do kolegi niecelnie i skończyło się remisem 2:2 – przyznał Kuszyk.

Czy któryś z goli zdobytych podczas środowych zawodów w Zawoi szczególnie zapadł w pamięci Marcina Kuszyka? – Dwa gole strzelone Marcinowi Koprowi. Ten pierwszy przy którym go położyłem i ten pierwszy finałowy. Ciesze się z nich tym bardziej, bo do niedawna byliśmy kolegami z drużyny (Marcin Kuszyk gra w Halniaku Maków Podhalański, a Marcin Koper od początku tego sezonu w Sole Oświęcim). Marcin jest bardzo dobrym bramkarzem i ciężko znaleźć u niego słabe strony. Znamy się bardzo dobrze i wiedziałem, że trudno będzie mu strzelić chociaż jednego gola, a mi udało się to aż czterokrotnie – powiedział Kuszyk.

W najbliższą sobotę rundę wiosenną rozpoczną m.in. IV-ligowcy z naszego powiatu, a wśród nich Halniak Maków Podhalański z Marcinem Kuszykiem (i Maciejem Furmanem – tegorocznym MVP) w składzie. – Cel jest jasny – utrzymać się w lidze. Mam jednak cichą nadzieję, że z meczu na mecz będziemy piąć się w górę tabeli. Nasze wyniki w sparingach napawają optymizmem przed ligą. A indywidualnie, to chciałbym dobrze prezentować się w każdym meczu – dodał na zakończenie Marcin Kuszyk.