Maków Podhalański, Lachowice, Skawinki, Zawoja, Jordanów, Kuków – tam się widzimy w wakacje

Przed nami druga cześć wakacji, a w niej kilka imprez sportowych, w których Powiat Suski jest współorganizatorem i ufundował, w zależności od zawodów, puchary czy medale. Zapraszamy szczególnie do udziału w tych imprezach, a w sumie to do każdej aktywności sportowej.

Sportowe zmagania zaczynamy już w najbliższą sobotę w Makowie Podhalańskim, gdzie odbędzie się 11. Bieg Górski i Nordic Walking pamięci Wojtka Pazdura.

Internetowe zapisy co prawda już się zakończyły (zgłosiło się 91 osób/ max 100 osób), ale jutro w biurze zawodów będzie jeszcze weryfikacja zapisanych zawodników i tym samym mogą pojawić się jeszcze wolne miejsca. Start (meta również w tym samym miejscu) zaplanowano na godz. 14.00 na ul. Kościuszki w Makowie Podhalańskim. Do przebycia będzie dystans 5 km – anglosaski typ biegu – w formie biegu lub nordic walking.

Wszystkie niezbędne informacje dot. sobotnich zawodów w Makowie Podhalańskim można znaleźć TUTAJ.

Tydzień później widzimy się w Lachowicach oraz w Skawinkach. Tak – jeden weekend, dwa dni.

W sobotę 5. sierpnia w Lachowicach odbędzie Podbabiogórski Rajd Rowerowy, chociaż w jego ramach odbędzie się również i bieg uliczny.

Miejsca startu i mety będą się znajdowały przy OSP Lachowice, a dystanse do pokonania na rowerach będą miały 5 i 10 km. Najmłodsi będą rywalizować na boisku.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na udział w biegu, wówczas może się zdecydować na trasy długości 1,2 km (10-16 lat) lub 4,7 km (powyżej 16 lat).

Wszystkie niezbędne informacje dot. zawodów w Lachowicach można znaleźć TUTAJ.

Dzień później, czyli w niedzielę 6. sierpnia, proponujemy nieco wyjechać poza teren naszego powiatu, ale nieznacznie, bo do Skawinek, gdzie odbędzie się ósma edycja Biegu Lucka.

W ramach biegu odbędą się starty dla młodszych i nieco starszych (bieg główny ma dystans 14 km; bieg rekreacyjny i nordic walking na dystansie 5,2 km) po okolicznych wzniesieniach.

Dla najlepszej zawodnika i zawodniczki z naszego terenu w biegu długim, ufundowaliśmy puchary.

Wszystkie niezbędne informacje dot. zawodów w Skawinkach można znaleźć TUTAJ.

Maraton biegowy proponujemy zakończyć w Zawoi podczas pierwszej edycji I Zawojskiego Festiwalu Biegowego Alior Bank. Zawody odbędą się w sobotę 12. sierpnia. Podczas festiwalu każdy znajdzie trasę „dla siebie”.

O najważniejszych informacjach dot. biegu w Zawoi informowaliśmy TUTAJ

Następnego dnia, czyli w niedzielę 13. sierpnia, zapraszamy do Kukowa. Tym razem nie na zawody biegowe, lecz na Mistrzostwa MDP w Sporcie Pożarniczym. Jak co roku można napisać, że w Kukowie… lista startowa została już zamknięta, co tylko pokazuje, jak dużą renomą cieszy się organizowana od kilku dobrych lat impreza w Kukowie.