Maciej Furman: Pozytywny turniej

Statuetka dla MVP finału powiatowego w piłkę nożną szóstek w ramach gimnazjady powędrowała do Macieja Furmana (Gimnazjum w Makowie Podhalańskim). – Dobrze ułożył się dla nas ten turniej. Na wiele nie pozwoliła mi też kontuzja, bo grałem ze stłuczonym udem i narzekałem na pachwinę – mówi Furman. Przed ostatnim meczem w turnieju (z Gimnazjum w Sidzinie) trener Maciej Melzer zamierzał oszczędzić swoich najlepszych zawodników (m.in. właśnie Furmana), bo dzień po zawodach czekał ich ligowy mecz w barwach Halniaka Maków Podhalański (z Astrą Spytkowice). Maciej Furman ostatecznie i tak jednak pojawił się na końcowe minuty spotkania. – Miałem już nie grać w tym meczu, ale poprosiłem trenera i udało się – mówi Furman.

– Dziękuję za wyróżnienie – tak podsumował Maciej Furman otrzymanie statuetki dla MVP turnieju. – Bardzo dobrze spisali się jeszcze Dorian Łukawski (G Maków Podhalański) i Michał Banik (G Naprawa) – dodał.

Jak zdradził trener Melzer – jego podopieczni podeszli bardzo skoncentrowani do zawodów, a to za sprawą przede wszystkim jednego z finalistów – Gimnazjum nr 2 w Lachowicach, z którym w ostatnim czasie po prostu sobie nie radzili. – Zawsze z Lachowicami przegrywaliśmy, ale teraz udało się nam przełamać – powiedział Maciej Furman.

 

Skip to content