Lachowice najlepsze w piłkę halową

Komplet trzech zwycięstw zapewnił Gimnazjum nr 2 w Lachowicach tytuł mistrza powiatu gimnazjady w halową piłkę nożną. To były jednostronne zawody i żadna z drużyn na poważnie nie zagroziła murowanemu faworytowi jakim jeszcze przed pierwszym gwizdkiem na parkiecie w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim było G2 z Lachowic.

Cztery zespoły – wspomniane G2 w Lachowicach oraz Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej, Gimnazjum w Sidzinie i Gimnazjum w Naprawie wygrały najpierw eliminacje gminne, a następnie międzygminne. Te ostatnie stanowiły przepustkę do finału, który odbył się w piątek 26. października w Makowie Podhalańskim. – Witam najlepszą czwórkę z naszego powiatu w gimnazjadzie w piłce halowej. Życzę każdej drużynie powodzenia, dajcie z siebie wszystko – takimi słowami przed pierwszym gwizdkiem sędziego przywitał wszystkie drużyny Inspektor ds kultury fizycznej i sportu w powiecie suskim – Maciej Krzyśków. Warto wspomnieć, że Starostwo ufundowało dla wszystkich drużyn poczęstunek i wody mineralne. Wróćmy jednak do zawodów.

W poprzednim roku Gimnazjum nr 2 Lachowicach okazało się gorsze w finale od Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej tylko różnicą bramek (oba zespoły zgromadziły wówczas taką samą ilość punktów, w meczu bezpośrednim był wynik 2:2). Teraz tylko te dwie szkoły znalazły się w finale w porównaniu do poprzedniego roku szkolnego, lecz tym razem bezapelacyjne zwycięstwo odniosło G2 z Lachowic.

Drugie miejsce przypadło Gimnazjum z Sidziny. W meczu dwu najlepszych drużyn halowej gimnazjady 2011/2012 wielkich emocji jednak nie było – podopieczni Michała Chorążego do przerwy prowadzili co prawda tylko 1:0, lecz po przerwie zaznaczyła się ich przewaga i ostatecznie wygrali 4:2 (na listę strzelców wpisali się: Daniel Kachel (dwukrotnie), Szymon Stachnik i Dominik Lasik.

Po zakończeniu turnieju w Makowie Podhalańskim nastąpiła dekoracji. Kapitanowie wszystkich drużyn dostali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe z rąk wicedyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalański, Pani Małgorzaty Warmuz-Wojtowicz. Kapitan Gimnazjum nr 2 w Lachowicach, Dominik Lasik odebrał z rąk Macieja Krzyśków puchar za pierwsze miejsce.

Zwycięzca zawodów – Gimnazjum nr 2 w Lachowicach uzyskał prawo gry w finale rejonowym w Nowym Targu. Turniej ten został odwołany z powodu braku środków finansowych, więc wszystko wskazuje na to, że zawodnicy z G2 w Lachowice tym samym awansowali już do finału wojewódzkiego, który w listopadzie ma się odbyć w Tarnowie.

GALERIA ZDJĘĆ:

[pix_gal id=14]