Komplet zwycięstw i puchar dla Goetla

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej zwyciężyli we wszystkich trzech spotkaniach finału powiatowego w koszykówkę ramach Licealiady i zasłużenie sięgnęli po tytuł mistrza powiatu suskiego na rok szkolny 2023/2024.

W zawodach szkolnych, które odbyły się w poniedziałek 18 grudnia w hali LO w Suchej Beskidzkiej, wzięli udział reprezentanci trzech suskich szkół (LO, Goetel, Witos) oraz uczniowie z SMS w Zawoi.

Turniej rozgrywał się na zasadzie „każdy z każdym” (czas gry: 2×7 minut). O ile to, kto zostanie mistrzem, wraz z upływającymi minutami kolejnych spotkań, bardzo szybko stawało się jasne i klarowne – po tym, jak podopieczni Filipa Rejowskiego za każdym razem wychodzili na prowadzenie, ani razu go już nie oddawali, o tyle niewiadomą pozostawała kwestia kolejności na dalszych pozycjach. Warto też zaznaczyć, że żadna ze szkół nie doprowadziła w meczu z Goetlem do remisu.

Klasą sam dla siebie w mistrzowskiej drużynie był Mikołaj Grabowski, który sięgnął po dwie statuetki” MVP oraz króla strzelców (42 punkty).

O tym, kto zajął miejsca dwa, trzy i cztery decydowała mała tabelka pomiędzy LO, SMS Zawoja i Witosem. Każdy z tych zespołów miał po jednej wygranej i dwóch porażkach. Ostatecznie LO było drugie, SMS trzecie, a Witos czwarty. W meczu LO z Zawoją trwał korespondencyjny pojedynek rzutów za trzy punkty: po stronie LO dwukrotnie trafił Michał Dyduch, a dla Zawoi w ten sposób punkty zdobyli: Brajan Capar, Łukasz Kurzydem (obaj trafili raz za trzy punkty) i Tomasz Gacek (dwukrotnie trafił za linią rzutów za trzy punkty).

Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy oraz puchar za pierwsze miejsce wręczył wicestarosta Zbigniew Hutniczak. Indywidualne wyróżnienia MVP drużyny z rąk nauczycieli wychowania fizycznego, opiekunów zespołów otrzymali: Mikołaj Grabowski (ZS Goetla Sucha Beskidzka), Michał Dyduch (LO Sucha Beskidzka), Dawid Sieg (LO SMS Zawoja) i Paweł Pastwa (ZS Witosa Sucha Beskidzka).

Drużyna z Goetla awansowała do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 12. stycznia w Nowym Targu.

KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW – LICEALIADA – 18.12.2023 – SUCHA BESKIDZKA

WYNIKI:

1. SMS Zawoja – ZS Witosa Sucha B.  3:4 (0:0)

2. LO Sucha B. – ZS Goetla Sucha B. 8:22 (4:15)

3. ZS Witosa Sucha B. – LO Sucha B. 6:25 (4:11)

4. SMS Zawoja – ZS Goetla Sucha B. 11:25 (3:19)

5. ZS Witosa Sucha B. – ZS Goetla Sucha B. 2:22 (2:15)

6. LO Sucha B. – SMS Zawoja 14:19 (7:9)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. ZS im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej