Chłopcy z SP1 Stryszawa górowali dosłownie i w przenośni nad rywalami

Jeszcze przed zakończeniem pierwszego semestru roku szkolnego 2023/2024 zostaną rozegrane wszystkie mistrzostwa powiatu w koszykówkę. Dwa z nich, w ramach Licealiady, odbyły się w grudniu.

W tym tygodniu zaplanowano trzy kolejne – dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci oraz dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W poniedziałek 29. stycznia o prymat w powiecie zagrają chłopcy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Pierwszym finałem dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6) była wtorkowa rywalizacja w ramach Igrzysk Dzieci. Do Suchej Beskidzkiej przyjechały reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie, Szkoły Podstawowej im. Zenona Klemensiewicza w Skawicy, Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera w Zembrzycach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Makowie Podhalańskim.

Murowanym faworytem do wygranej byli uczniowie ze Stryszawy. Dwóch braci bliźniaków – Karol i Wojciech Wcisło zrobiło robotę, gdyż górowali dosłownie i w przenośni nad rywalami i pod względem wzrostu, ale też i umiejętności.

Stryszawa wygrała zasłużenie wszystkie trzy mecze. Na drugim miejscu turniej ukończyli chłopcy ze Skawicy, trzecie miejsce przypadło Zembrzycom, a czwarte Makowowi Podhalańskiemu.

Po zakończeniu zawodów niewiadomą było, do którego z braci Wcisło trafi statuetka króla strzelców, a do którego MVP. Obaj zdobyli po 30 punktów, a przyznawanie indywidualnych wyróżnień jest proste – królem strzelców zostaje osoba, która zdobyła najwięcej punktów czy goli. Jeżeli dwóch lub więcej uczniów zdobędzie taką samą liczbę punktów, czy goli, wówczas statuetkę otrzyma zawodnik, którego drużyna zajmie wyższe miejsce w turnieju. We wtorkowych zawodach ta reguła „nie zadziałała”, stąd opiekun zespołu ze Stryszawy zarządził mini-konkurs rzutów wolnych między braćmi.

Ostatecznie królem strzelców został Karol Wcisło, a statuetka MVP przypadła Wojciechowi Wcisło. Wyróżnienia MVP Drużyny otrzymali również: Szymon Dyrcz (SP Skawica), Alan Porębski (SP Zembrzyce) i Jan Wójcik (SP1 Maków Podhalański).

Drużyna chłopców z SP1 Stryszawa tym samym zapewniła sobie start w zawodach rejonowych, które odbędą się w 5. lutego w Nowym Targu.