Karolina Uznańska: Trochę teatru też jest potrzebne

Finał powiatowy w piłkę ręczną dziewcząt szkół gimnazjalnych byłby z pewnością o wiele mniej emocjonujący, gdyby nie wystąpiła w nim Karolina Uznańska. Kapitan zespołu z Gimnazjum w Zembrzycach, notabene późniejszego wicemistrza powiatu na rok szkolny 2012/2013, nie tylko dwoiła się i troiła na boisku, zdobyła najwięcej goli w zawodach (12 w sumie; jako jedyna zdobywała bramki dla swojej szkoły!!!), ale także nie odpuszczała żadnej piłki. Powodowało to m.in. wiele upadków, które momentami wyglądały bardzo poważnie, a Uznańska długo nie podnosiła się z parkietu w ZS im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej. – Przyzwyczajona jestem do tego, że zawsze gram do końca i nigdy nie odpuszczam. Na lekcjach w-f na ogól ćwiczę z chłopcami, którzy zawsze grają na maksa. Trochę teatru też jest jednak potrzebne w piłce ręcznej – przyznaje ze śmiechem MVP tegorocznego finału powiatowego Karolina Uznańska i dodaje: – To jest gra kontaktowa i nie mam nikomu niczego za złe. Na zawodach było bardzo fajnie, panowała świetna atmosfera, a wszystkie dziewczyny były bardzo miłe.

– Wybór na MVP trochę mnie zaskoczył, bo parę dziewczyn z Suchej wyróżniało się w tym turnieju. Wiem jednak, że także zagrałam dobre mecze. Może miałam parę niepotrzebnych przejść, ale rzuciłam też kilka bramek, podciągnęłam grę naszego zespołu – mówi Uznańska i żałuje zwłaszcza sytuacji z ostatnich sekund spotkania z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie (5:5). – Mam do siebie żal, o tą sytuację. Byłam sam na sam z bramkarką ze Stryszawy, mogłam zapewnić nam zwycięstwo. Co prawda trafiłam w tej sytuacji do siatki, ale zrobiłam wcześniej przejście… Trudno… – dodaje.

Mimo że to właśnie Karolina Uznańska zdobyła wszystkie gole dla reprezentacji Gimnazjum w Zembrzycach, to zdaje sobie sprawę, że dużą pracę wykonały podczas wtorkowych zawodów także jej koleżanki z drużyny. – Miałam wsparcie od dziewczyn i nie można o tym zapomnieć. Kilka podań, które otwierały mi drogę do bramki rywalek, było naprawdę bardzo dobrych. Dziewczyny dwoiły się i troiły w obronie zwłaszcza w meczu ze Stryszawą, chociaż i w spotkaniu z Suchą Beskidzką także – powiedziała.

Wicemistrzostwo powiatu w piłkę ręczną dziewcząt szkół gimnazjalnych to najwyższe miejsce w historii, jakie zajęły dziewczęta z Gimnazjum w Zembrzycach. – Jest to nasz wielki sukces, wielki sukces szkoły. Może zabrakło jeszcze większej ilości treningów, to wtedy zaprezentowałybyśmy się jeszcze lepiej? I tak uważam, że nasza szkoła zagrała na bardzo wysokim poziomie i należą się jej brawa – dodała na zakończenie MVP turnieju Karolina Uznańska.

[pixzal tag=file id=38 /]