Gryzły parkiet i nie tylko / Jordanowianki z pucharem i awansem!

Były słupki, poprzeczki, niewykorzystane rzuty karne, piękne gole, wspaniałe parady bramkarek (nieprzypadkowo aż dwie otrzymały statuetki MVP drużyny), niespodziewane dla jednych, spodziewane dla drugich zwroty akcji. Było też kilka kontrowersji, czasami wzajemnych pretensji, walki w parterze, także i nieszczęsna kontuzja (Gabrysia Trzymaj Się!!!) ale na pewno w ferworze walki (albo chciałoby się w to wierzyć 😉 ).

Finał powiatowy w halową piłkę nożną dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dostarczył dokładnie tego, czego wymaga się od tej dyscypliny sportu.

Triumfowała najrówniej grająca, najbardziej zespołowo na pewno, drużyna z SP Jordanów i to ona będzie reprezentowała nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego w Nowym Targu.

Wicemistrzostwo powiatu dla zawodniczek z ZS Zembrzyce. Finałowy mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla jordanowianek. Jeszcze kilka dni temu w turnieju półfinałowym zawodniczki z Zembrzyc rozbity drużynę z Jordanowa w stosunku 5:0!

Na najniższym stopniu podium zawodniczki z Budzowa, które w spotkaniu o miejsce trzecie wygrały z dziewczynami ze Skawicy 2:1.

Królową Strzelczyń została Klaudia Rypel (SP Jordanów), a MVP drużyny: Dominika Czarny (SP1 Skawica), Kamila Mirocha (SP1 Budzów), Agnieszka Ogarek (ZS Zembrzyce) i Aleksandra Koper (SP Jordanów)

FINAŁ POWIATOWY – HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – 26.10.2017 – ZEMBRZYCE

PÓŁFINAŁY:

SP Zembrzyce – SP Skawica 3:0 (1:0)

SP1 Budzów – SP Jordanów 1:2 (1:1)

MECZ O III MIEJSCE:

SP1 Budzów – SP1 Skawica 2:1 (1:1)

MECZ  I MIEJSCE:

SP Jordanów – ZS Zembrzyce 1:0 (1:0)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie