Dziewczyny zaczęły EURO 2016 :)

Trzy drużyny wzięły udział w tegorocznych zawodach w piłkę nożną dziewcząt szkół średnich na orliku w Suchej Beskidzkiej. Z dwoma zwycięstwami triumfowały (drugi rok z rzędu) zawodniczki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej.

Turniej został rozegrany w przededniu ME 2016 we Francji.  Na suskim orliku w tym dniu także „mieliśmy” akcent związany  z Euro. Sędzią głównym zawodów był bowiem Paweł Krzeszowiak, brązowy medalista ME U-16 z reprezentacją Polski. Na szczęście w trakcie turnieju nie musiał zbyt często interweniować i używać gwizdka, bo chociaż spięć i ostrych wejść nie brakowało, to jednak gra była toczona jak najbardziej fair.

W pierwszym spotkaniu zagrały zawodniczki z ZSO i jordanowskiego Kołłątaja. Wynik otworzyła Angelika Rzepka, która pokonała Sabinę Pieron po podaniu od Aleksandry Nieciąg. W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydowała się Kinga Załazińska, ale ładną interwencją popisała się Anna Leśniakiewicz. Niewykorzystana sytuacja zemściła się szybko na zawodniczkach z Jordanowa – kolejną asystę notuje Nieciąg, a do bramki piłkę skierowuje Natalia Frolik. Chwilę później dwie potężne bomby w wykonaniu Nieciąg w świetnym stylu wybija na rzut rożny Pieron. Niemal na zakończenie pierwszej połowy gola na 3:0, po trzeciej asyście Nieciąg, notuje Anna Powalacz.

Po przerwie jordanowianki od początku ruszyły do zdecydowanych ataków i… szybko nadziały się na kontrę. Tym razem już Nieciąg nie podawała, lecz wykorzystała sytuację sam na sam z Pieron.  Zawodniczki z Kołłątaja jednak nie rezygnowały – najpierw minimalnie obok bramki strzeliła Patrycja Jaromin, a chwilę później, nie bez pomocy bramkarki z ZSO, gola na 4:1 zdobyła Załazińska.

Na 5:1 dla ZSO trafiła Nieciąg – sędzia podyktował rzut wolny pośredni za złapanie przez bramkarkę z Kołłątaja piłki po wznowieniu gry z autu (emocje udzielały się jak widać wszystkim).  Piłkarki z Jordanowa dążyły do zmniejszenia rozmiaru porażki, lecz stuprocentowych okazji nie wykorzystały w samej końcówce Justyna Nowak i Karolina Kostka.

W drugim spotkaniu doszło do derbów Suchej Beskidzkiej – ZSO zagrało z Witosem. Mecz świetnie ułożył się dla zawodniczek z Witosa – mocnym strzałem zza pola karnego gola zdobyła Małgorzata Kołata. – Szkoda, że nie graliśmy na zasadzie, kto zdobędzie pierwszą bramkę wygrywa – skomentował ze śmiechem mecz opiekun zawodniczek z Witosa, Jacek Kudzia. Kolejne cztery gole były bowiem dziełem zawodniczek z ZSO. Najpierw świetnie z rzutu wolnego, nad murem do wyrównania doprowadziła Nieciąg.  Kolejne bramki dla nowych, starych mistrzyń powiatu zdobywały: Powalacz, Nieciąg i Klaudia Boryczko. W pierwszej części spotkania (grano 2×10 minut) strzelanie zakończyła ta, które je zaczęła, czyli Małgorzata Kołata z Witosa.

Po przerwie wynik na 5:2 ustaliła Nieciąg (asysta Angeliki Rzepki).

Ostatni, trzeci turniejowy pojedynek miał zadecydować o wicemistrzostwie powiatu. W lepszej sytuacji były zawodniczki z Witosa – im nawet remis dawał drugą lokatę. Przez niemal całe dwadzieścia minut piłkarki z jordanowskiej szkoły posiadały inicjatywę, stworzyły co najmniej dwie dobre okazje do zdobycia gola. Witos nastawił się na uważną grę w obronie i  kontry. I taka taktyka przyniosła sukces  – po wznowieniu gry  z własnej połowy, piłka trafiła do Kołaty, która uprzedziła wychodzącą z bramki Pieron i skierowała piłkę do pustej już bramki.

Podczas dekoracji po zawodach puchar i dyplom powędrował do zawodniczek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej, a dyplomy pocieszenia do Witosa i Kołłątaja. Królową Strzelczyń (5 goli) i Najbardziej Wartościową Zawodniczką (MVP) została Aleksandra Nieciąg z suskiego LO. Statuetka dla najlepszej bramkarki trafiła do Sabiny Pieron (Kołłątaj Jordanów).

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – LICEALIADA 2015/2016 / 09.06.2016, SUCHA BESKIDZKA

1. ZSO Sucha Beskidzka – ZS Kołłątaj Jordanów 5:1 (3:0)

Gole dla ZSO: Aleksandra Nieciąg (dwa), Natalia Frolik, Angelika Rzepka, Anna Powalacz.

Gol dla Kołłątaja: Kinga Załazińska.

Składy:

ZSO: Anna Leśniakiewicz, Alicja Zajda, Maria Goryl, Natalia Żmuda, Izabela Zyzańska, Aleksandra Nieciąg, Klaudia Boryczko, Natalia Frolik, Angelika Rzepka, Anna Powalacz, Aleksandra Kachnic, Aleksandra Zyzańska.

Kołłątaj: Sabina Pieron, Justyna Nowak, Kinga Załazińska, Aneta Kolaniak, Marzena Marfiak, Patrycja Jaromin, Katarzyna Kudzia, Weronika Gacek, Karolina Kostka.

2. ZSO Sucha Beskidzka – ZS Witos Sucha Beskidzka 5:2 (4:2)

Gole dla ZSO: Aleksandra Nieciąg (trzy), Klaudia Boryczko, Anna Powalacz.

Gole dla Witosa: Małgorzata Kołata (dwa).

Składy:

Witos: Monika Kryjak, Dominika Baran, Aneta Wątlikiewicz, Katarzyna Sala, Oliwia Pieczara, Edyta Fluder, Marta Grajny, Małgorzata Kołata, Gabriela Wójcik, Martyna Gąska, Oliwia Pochopień, Karolina Kusz.

3. ZS Witos Sucha Beskidzka – ZS Kołłątaj Jordanów 1:0 (0:0)