Drużyny z Sidziny i Tarnawy Dolnej wygrywają powiatowy turniej BRD

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopocnikiej w Tarnawie Dolnej wygrali Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i będą reprezentować nasz powiat podczas zawodów wojewódzkich, które odbędą się w maju w Mikluszowicach.

Głównym organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa w Suchej Beskidzkiej przy udziale samorządów miejsko-wiejskich i Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Zawody odbyły się w czwartek 20. kwietnia w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie.

Popularyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego to główne cele turnieju BRD

Zawody składały się z trzech części: testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pokonywaniu sprawnościowego toru przeszkód na rowerze oraz zadania praktycznego z pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach turnieju prowadzone były dwie klasyfikacje – dla uczniów z roczników 2011 i młodszego (Grupa I) i 2008-2010 (Grupa II), a na zakończenie, oprócz wyróżnień drużynowych, wyróżniono także najlepiej punktujących uczniów w obu kategoriach wiekowych. Byli to: Jakub Sikora (SP Juszczyn) – grupa I oraz Mikołaj Kudzia (SP Sidzina) – grupa II.

Zdobywcy pierwszych miejsc w kategorii drużynowej odebrali puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, które wręczył wicestarosta Zbigniew Hutniczak.

Wszyscy uczestnicy turnieju BRD otrzymali nagrody ufundowane przez poszczególne gminy, które wręczali włodarze gmin i miast lub ich przedstawiciele. 

Zwycięskie szkoły z Tarnawy Dolnej (Julia Stanek, Kajetan Kot, Kacper Maciążka, Maja Lenik) oraz Sidziny (Mikołaj Kudzia, Igor Migas, Aleksander Trzop) uzyskały prawo startu w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 9-10. maja w Mikluszowicach. W poprzednim roku również te same szkoły, w tych samych kategoriach okazały się najlepsze w turnieju.

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM – FINAŁ POWIATOWY – 20.04.2023 – KRZESZÓW

GRUPA I – ROCZNIK 2011 I MŁODSZY

1. Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej – 62 pkt

2. Szkoła Podstawowa w Krzeszowie – 65 pkt

3. Szkoła Podstawowa w Sidzinie – 73 pkt

4. Szkoła Podstawowa w Juszczynie – 87 pkt

5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Suchej Beskidzkiej – 111 pkt

6. Szkoła Podstawowa w Skawicy – 114 pkt

7. Szkoła Podstawowa w Baczynie – 121 pkt

GRUPA II – ROCZNIK 2008-2010

1. Szkoła Podstawowa w Sidzinie – 39 pkt

2. Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej – 43 pkt

3. Szkoła Podstawowa w Kukowie – 51 pkt

4. Szkoła Podstawowa w Krzeszowie – 64 pkt

5. Szkoła Podstawowa w Juszczynie – 67 pkt

6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Suchej Beskidzkiej – 69 pkt

7. Szkoła Podstawowa nr 2 w Zawoi – 74 pkt

8. Szkoła Podstawowa w Jordanowie – 85 pkt

9. Szkoła Podstawowa w Baczynie – 91 pkt

Skip to content