Drużyna ze Starostwa ponownie najlepsza!

Po raz drugi z rzędu reprezentanci Starostwa Powiatowego zdominowali przeciwników w kategorii Urzędy Miast i Gmin podczas „V Zawodów Strzeleckich z broni kulowej władz samorządowych o Puchar Starosty Powiatowego w Suchej Beskidzkiej”.

W zawodach, które odbyły się w dniu 25. października na kulowej strzelnicy sportowej ZP LOK w Suchej Beskidzkiej przy ulicy Makowskiej, uczestniczyły trzyosobowe zespoły reprezentujące Urzędy Miast i Gmin oraz Rady Miast i Gmin z terenu powiatu suskiego. Zawodnicy oddawali pięć strzałów próbnych do 1 tarczy oraz 10 strzałów ocenianych do tarcz TS-3         z  karabinka kbks TOZ-14 kal.5,6 mm z otwartymi przyrządami celowniczymi z pozycji leżącej z odległości 25 metrów. Na starcie zameldowało się dziesięć drużyn.

W kategorii Urzędy Miast i Gmin, I drużyna Starostwa Powiatowego (w składzie: Adam Kania, praktykant Seweryn Stopka, Wojciech Bańdura) zajęła pierwsze miejsce. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z Gminy Bystra-Sidzina. III miejsce zdobyła drużyna z Urzędu Miasta Jordanów, natomiast na IV miejscu udział w zawodach zakończyła drużyna reprezentująca Urząd Gminy Budzów.

W kategorii Rady Miast i Gmin zwyciężyła drużyna reprezentująca Radę Gminy Zawoja pokonując drużynę Rady Gminy w Bystra-Sidzina. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Marek Bogacz (Rada Gminy Zawoja).

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Zbigniew Lipka (Urząd Gminy Bystra-Sidzina), na II miejscu znalazł się Krzysztof Porszkę (Rada Gminy Bystra-Sidzina), a III miejsce przypadło Adamowi Kani (Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej).

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Drużyny, które zajęły miejsca I-IV w kategorii Urzędy Miast i Gmin oraz I-II w kategorii Rady Miast i Gmin oraz od I-III w klasyfikacji indywidualnej otrzymały puchary, które w imieniu Starosty Powiatowego w Suchej Beskidzkiej wręczył Prezes ZP LOK Andrzej Grzela.