Drużyna z Zawoi z awansem do zawodów wojewódzkich w piłkę nożną

We wtorek 13. czerwca mistrzowie powiatu suskiego w piłkę nożną w ramach Licealiady, uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Beskidzkie Centrum Edukacji i Sportu w Zawoi obrali kurs na Nowy Targ, gdzie odbył się półfinał wojewódzki.

Sześć zespołów, nie wliczając Zawoi, pojawiło się we wtorek w Nowym Targu. Były to reprezentacje: Zespołu Szkół w Rabce, Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem, II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach i Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy – 3-drużynową (Zawoja, Rabka-Zdrój, Kalwaria Zebrzydowska) i 4-drużynową (Zakopane, Oświęcim, Chrzanów, Myślenice). Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały 2×8 minut. Dwie najlepsze drużyny przechodziły do półfinałów, następnie odbywały się półfinały i spotkania o miejsce trzecie i pierwsze. Do zawodów wojewódzkich awansowały trzy najlepsze zespoły (finaliści oraz zwycięzca meczu o trzecie miejsce).

Zawojanie wyszli z grupy z pierwszego miejsca z dorobkiem czterech punktów. W półfinale zmierzyli się z Chrzanowem, który w grupie A finiszował na drugiej pozycji. Uczniowie z Zawoi ponownie wygrali do zera, ponownie strzelając trzy gole. Tym samym było pewne, że drużynę z Zawoi w przyszły wtorek czeka wyprawa do Limanowej na zawody o szkolne mistrzostwo Małopolski.

W finale zawojanie przegrali z Myślenicami 0:1 po indywidualnym błędzie jednego z zawodników. Okazja do rewanżu może nadarzyć się szybciej, niż się zawojanom wydaje.

Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy oraz puchary wręczył szkolny koordynator rejonu nowotarskiego, Stanisław Mrowca.

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW – LICEALIADA 2022/2023 –  PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI – 13.06.2023 – NOWY TARG

GRUPA A:

1. Myślenice – Zakopane 1:0

2. Oświęcim – Chrzanów 0:2

3. Myślenice – Oświęcim 3:0

4. Zakopane – Chrzanów 1:1

5. Myślenice – Chrzanów 0:0

6. Zakopane – Oświęcim 0:1

GRUPA B:

1. Zawoja – Rabka-Zdrój 0:0

2. Zawoja – Kalwaria Zebrzydowska 3:0

3. Kalwaria Zebrzydowska – Rabka-Zdrój 2:1

PÓŁFINAŁY:

1. Zawoja – Chrzanów 3:0

2. Myślenice – Kalwaria Zebrzydowska 2:1

MECZ O III MIEJSCE:

Kalwaria Zebrzydowska – Chrzanów 1:1 k. 2:1

FINAŁ

Myślenice – Zawoja 0:1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach

II. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Beskidzkie Centrum Edukacji i Sportu w Zawoi

III. Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej

IV. II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie

Skip to content