Chłopcy z Zawoi królują na halowym parkiecie w piłce nożnej

Reprezentacje wszystkich sześciu szkół średnich wzięły udział w finale powiatowym w halową piłkę nożną w ramach Licealiady. Podobnie jak rok temu, kilka dni przed zawodami zostały rozlosowane grupy z rozstawionym mistrzem: LO MS BCEiS Zawoją oraz wicemistrzem z ZS im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej. Los sprawił, że układ grup był dokładnie taki sam, jak w poprzednim roku szkolnym!

Turniej na dobre się nie zaczął, a jego dalsza część stanęła pod ogromnym znakiem zapytania. Wszystko z powodu nieszczęśliwego, przypadkowego wypadku, do którego doszło w 5. minucie pierwszego spotkania LO Sucha Beskidzka z ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie. W jego wyniku ucierpiał jeden z uczniów z Jordanowa. Po udzieleniu niezbędnej pomocy, oczekiwano na przyjazd karetki pogotowia. Ratownicy medyczni postanowili jednak wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przetransportować chłopca do Krakowa. Po nocy spędzonej w szpitalu, następnego dnia został wypisany do domu. Życzymy Dawidowi jak najszybszego powrotu do zdrowia i do rywalizacji w ramach Licealiady

Grać, czy nie grać – to było tymczasem pytanie, na które musiałem odpowiedzieć wraz z opiekunami drużyn, nauczycielami wychowania fizycznego. Ostatecznie po konsultacjach postanowiliśmy, że zawody będą kontynuowane, lecz mecze zostały skrócone do 10 minut, a przed wznowieniem gry miała miejsce jeszcze odprawa ze wszystkimi uczniami na temat zaistniałej, nieszczęśliwej sytuacji.

Zwycięzcą turnieju została szkoła z Zawoi, która w finale pokonała po bramce Tomasza Gacka drużynę z suskiego Goetla 1:0. W meczu o miejsce trzecie pomiędzy jordanowskim Dańkowskim i suskim LO w regulaminowym czasie był remis 1:1 (dla LO  trafił Michał Zadora, dla Dańkowskiego Wiktor Książek), pięciominutowa dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i trzeba było przeprowadzić serię rzutów karnych. Skuteczniejsi okazali się uczniowie z Jordanowa zwyciężając 3:2 i to oni zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. Piąte miejsce zajął suski Witos.

Na zakończenie zawodów oprócz dyplomów oraz pucharu, wręczono także indywidualne wyróżnienia. Królem strzelców turnieju z dorobkiem pięciu trafień został Kacper Nieckula (ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej), a statuetki MVP drużyny otrzymali: Tomasz Gacek i David Lepesii (obaj LO MS BCEiS w Zawoi), Sebastian Kuszyk i Kacper Nieckula (obaj ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej), Szymon Kolaniak (ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie) oraz Michał Zadora (LO Sucha Beskidzka).

Szczegółowe wyniki można znaleźć w zakładce na głównej stronie Licealiada-Wyniki, albo poniżej.

HALOWA PIŁKA NOŻNA  CHŁOPCÓW – LICEALIADA – 06.02.2024 – STRYSZAWA

Wyniki

Grupa A:

1. LO MS BCEiS Zawoja – LO Sucha B.                      1:0

Grupa B:

1. ZS Witosa Sucha B. –  ZS Dańkowskiego Jordanów  0:0

2. ZS Goetla Sucha B.  –  ZS Dańkowskiego Jordanów  2:0

3. ZS Goetla Sucha B.  –  ZS Witosa Sucha B.                4:1

Półfinały:

1. 1A – 2 B: LO MS BCEiS Zawoja – ZS Dańkowskiego   1:0

2. 1B – 2A: ZS Goetla Sucha B.       – LO Sucha B.           4:0

Mecz o III miejsce:

ZS Dańkowskiego Jordanów – LO Sucha B.     1:1 d. 0:0 k. 3:2

Finał:

LO MS BCEiS Zawoja – ZS Goetla Sucha B. 1:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Babiogórskie Centrum Edukacji i Sportu w Zawoi

2. Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

3. Zespół Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie

Skip to content