Zuzia Szczybura i Michał Mruk ze złotymi medalami!

Do dwóch razy sztuka – za pierwszym razem zawody w Jordanowie storpedowała pogoda (chociaż koniec końców 11. września było całkiem znośnie, no ale cóż), za drugim dosłownie wszystko było już jak należy. Słońce, dobrze przygotowana trasa, zero wypadków (bezpieczeństwo najważniejsze jest na każdych zawodach) – były też medale, dyplomy i gość specjalny – pan Piotr Karkoszka. Prezes klubu Sokół Kęty, wiceprezes Małopolskiego Związku Kolarskiego, pierwszy trener m.in. Przemysława Niemca (kto nie wie, kto to Przemysław Niemiec niech spyta wujka google) otworzył wspólnie z dyrektorem ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie Zbigniewem Kołatem i ze mną 🙂 zawody powiatowe w kolarstwie górskim i przy okazji – współzawodnictwo  sportowe szkół w naszym powiecie w roku szkolnym 2014/2015.

Pierwsi na trasie pojawili się najmłodsi zawodnicy – dziewcząt było osiem, chłopców aż dwudziestu sześciu. Między innymi z tego powodu były to zupełnie dwa oddzielne starty – najpierw do linii metry dotarły dziewczęta (miały do pokonania jedno okrążenie), a po nich wystartował wyścig chłopców (dwa okrążenia). Najszybciej spośród dziewczyn trasę pokonała Zuzanna Szczybura (ZSP Zawoja)  z czasem 8.53,28 s. i była szybsza od koleżanki ze szkoły Weroniki Mazur o ponad minutę (czas Weroniki to: 10,12,02 s.). Podium uzupełniła Anita Rak (SP Skawica – czas: 10.25,23 s.). Dla Zuzi był to pierwszy w historii start w finale powiatowym w kolarstwie górskim! – Na początku było trochę trudny podjazd pod górę, ale potem już łatwiej – mówiła na mecie szczęśliwa, pierwsza złota medalistka zawodów powiatowych w naszym powiecie w roku szkolnym 2014/2015. Do finału wojewódzkiego, który ostatecznie nie odbędzie się w Głogoczowie, ale w Sieprawiu, prawo startu uzyskały jeszcze: Julia Giertuga (SP2 Zawoja M.), Paulina Dyrcz (SP Skawica), Patrycja Kuś (ZSP Zawoja), Izabela Spyrka (ZSP Zawoja) i Weronika Uczniak (SP Skawica). Gratulujemy! W pewnym momencie mocniej zabiły nam wszystkim serca, bo długo nie mogliśmy doczekać się na mecie Weroniki Uczniak (SP Skawica). W końcu wspólnie z nauczycielem Krzysztofem Kudzią wybraliśmy się jej na przeciw – efekt to… zdjęcie zawodniczki z numerem w bardzo ładnej scenerii 🙂

O jedno okrążenie więcej do pokonania mieli chłopcy. Tutaj najszybszy był Michał Mruk (ZSP Zawoja). który do ostatnich metrów musiał odpierać ataki Łukasza Orędarza (SP1 Maków P.). Ostatecznie Michał przejechał dwa okrążenia z czasem: 12,21, Łukasz był o sekundę później na mecie. – To był mój trzeci start w kolarstwie górskim. Za pierwszym razem nie ukończyłem wyścigu (rok szkolny 2012/2013 – przyp. M.K.), potem byłem drugi (rok temu – przyp. red.) a teraz jestem najlepszy! – powiedział zadowolony od ucha do ucha Michał Mruk i dodał: – Na zawody wojewódzkie też chcę pojechać z uśmiechem na ustach i wrócić w takim samum nastroju.

Na podium znalazł się jeszcze Bartłomiej Szewczyk (SP5 Zawoja – czas: 13,39). Oprócz wymienionej trójki do Sieprawia mogą pojechać (bo jak to na naszych zawodach indywidualnych – dyplom to jednocześnie przepustka do zawodów wojewódzkich): Łukasz Ruszkiewicz (SP Skawica), Adrian Szafraniec (SP5 Zawoja), Filip Fujak (SP Skawica), Jakub Mazur i Krzysztof Polak (obaj ZSP Zawoja).

WYNIKI – w zakładce Igrzyska

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zapewniło zawodnikom zapas wody mineralnej oraz poczęstunek!

Zapraszamy już teraz do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie na Facebooku – okrągła liczba 100 zdjęć 🙂

[pix_gal id=328]

[pix_gal id=329]