Bez przetracia w MTB nie ma szans na czołówkę

W rywalizacji uczniów w kategorii gimnazjady we wtorkowe przedpołudnie w Jordanowie próżno było szukać na czołowych miejscach zawodników i zawodniczki, które nie miały wcześniej „mocniejszego przetarcia” (w niektórych przypadkach trwa ono cały czas) w MTB. – Jeżdżę w Sokole Kęty od kilku lat, wcześniej jeździłam w Valvex Jordanów. Kolarstwo to moja pasja – powiedziała do wtorku podwójna brązowa medalistka w finale powiatowym w kolarstwie górskim Małgorzata Ponicka (G Wysoka). Od wtorku w swojej kolekcji ma także złoty medal.

Dziewczęta miały do pokonania dwa okrążenia i najszybciej pokonała go właśnie Małgorzata Ponicka (czas: 13.33,41 s.). Nad drugą na mecie Pauliną Pawowicz (G2 Zawoja), uczennica z G Wysoka miała ponad dwadzieścia sekund przewagi (13.53,77). Z brązowym medalem na szyi do domu po zawodach mogła wrócić Wiktoria Garncarz (G Wysoka – czas: 14.49,61). Akurat wyścig dziewcząt nie eliminował nikogo z prawa startu w  zawodów wojewódzkich – łatwo można się zatem domyślić, że startowało ich osiem lub mniej :). A były to: Anna Mruk, Magdalena Bara (obie G2 Zawoja) i Natalia Maciążka (G Zembrzyce).

Jeszcze więcej okrążeń do pokonania (tak jest w każdej kategorii jak ktoś prześledzi zawody od igrzysk do licealiady 🙂 ) mieli chłopcy. Podobnie jak Ponicka, po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium finał powiatowy w kolarstwie górskim ukończył Szymon Drobny (G Białka). – Jestem kolarzem szosowym w klubie WLKS Krakus Swoszowice. Kiedyś jeździłem w MTB, więc taki start jak ten w Jordanowie traktuję jak trening – powiedział Szymon Drobny. – Praktycznie od początku kontrolowałem sytuację i samotnie dojechałem do mety – dodał Szymon, któremu pokonania trzech okrążeń koło ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie zajęło 14.52 min. Sześćdziesiąt sześć sekund później trasę ukończył Adam Puzon (G2 Zawoja), a po nim jako trzeci do mety dotarł Piotr Żurek(G Zembrzyce – czas: 16 min 18 s.). Do Sieprawia (ponoć jednak tam ma się odbyć tegoroczny finał, a nie w Głogoczowie. Dopóki nie ma jednak potwierdzenia na MSZS.PL – to może i będzie on w Zakopanem ;)) reprezentować nasz powiat mogą się udać także: Szymon Saletnik (G Sucha B.), Kamil Twaróg (G Jordanów), Robert Skwarek, Grzegorz Mikołajczyk (obaj G2 Lachowice) oraz Kamil Polak (G2 Zawoja).

Podczas dekoracji najlepszych zawodników nagradzali: Piotr Karkoszka (Prezes klubu Sokół Kęty, wiceprezes Małopolskiego Związku Kolarskiego, pierwszy trener m.in. Przemysława Niemca (kto nie wie, kto to Przemysław Niemiec niech spyta wujka google) ) oraz dyrektor ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie Zbigniew Kołat.

WYNIKI – w zakładce gimnazjada

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zapewniło zawodnikom zapas wody mineralnej oraz poczęstunek!

Zapraszamy już teraz do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie na Facebooku – okrągła liczba 100 zdjęć 🙂

[pix_gal id=330]

[pix_gal id=331]