Wojewódzkie podsumowanie sportowego roku szkolnego 2017/2018

Autor: MK  /   Listopad 20, 2018  /   Aktualności, Igrzyska dzieci, Igrzyszka młodzieży szkolnej, Licealiada, Sport w Powiecie  /  

Ostatni akcent sportowego roku szkolnego 2017/2018 miał miejsce w piątek 15 listopada w Myślenicach, gdzie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa dzieci i młodzieży na szczeblu wojewódzkim. Podczas uroczystości zostali nagrodzenie zostali nauczyciele oraz samorządowcy z naszego powiatu.

Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolne, na czwartym suskie LO w kategorii Licealiady – to najwyższe miejsca, jakie szkoły z terenu powiatu suskiego zajęły w wojewódzkim współzawodnictwie. W klasyfikacji powiatów (pod uwagę brano sumę punktów szkół z danego powiatu sklasyfikowanych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady) powiat suski na 22 powiaty zajął miejsce szóste.

ZOBACZ: PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO W MAŁOPOLSCE – ROK SZKOLNY 2017/2018

W Myślenicach zostali nagrodzeni także nauczyciele z powiatu suskiego. Za wkład w organizację zawodów i działalność w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym w Suchej Beskidzkiej wyróżnienia otrzymali: Barbara Zyzańska (SP1 Sucha Beskidzka), Marta Chaja-Kubas (LO Sucha Beskidzka) i Łukasz Stopka (SP1 Zawoja). Wyróżnienie otrzymał także Marcin Chaja (LO Sucha Beskidzka), którego za osiągnięcia sportowe podopiecznych w minionym roku zgłosiło suskie LO. Za działalność w szkolnym związku sportowym docenieni zostali: Łukasz Miklusiak (LO Sucha Beskidzka) i Piotr Staszak (SP1 Sucha Beskidzka).

Odznaczenia przyznane przez Szkolny Związek Sportowy otrzymali również: starosta suski Józef Bałos (w jego imieniu odebrał je Krzysztof Kołacz, sekretarz powiatu) oraz wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek