Finał powiatowy w koszykówkę dziewcząt blisko, coraz bliżej

Za nami dwa półfinałowe turnieje w koszykówkę dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Stryszawie oraz w Suchej Beskidzkiej. Pierwsze zawody odbyły się w środę 21 listopada w nowej hali przy SP2 Stryszawa, a drugie dzień później w Suchej Beskidzkiej.

Miejsc w finale powiatowym, który zaplanowany jest na środę 28 listopada, jest cztery. W turniejach półfinałowych prawo miały wziąć drużyny z każdej z gmin w naszym powiecie. Wystartowało jednak ich tylko pięć – w Stryszawie w półfinale zagrały trzy szkoły (ZSP Skawica, SP Sidzina, ZSiSM Stryszawa), w Suchej Beskidzkiej dwie (SP1 Sucha Beskidzka, SP Białka).

Trzy reprezentacje szkół – ZSP Skawica, SP Sidzina i ZSiSM Stryszawa wzięły udział w półfinale powiatowym w koszykówkę dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się w hali przy SP2 Stryszawa. Tym samym oddana w tym roku do użytku nowoczesna hala przeszła chrzest bojowy we współzawodnictwie powiatowym :)Spośród trzech drużyn trzeba było wybrać dwie, które zagrają w przyszłym tygodniu w finale powiatowym. Pierwszy mecz to pokaz siły drużyny z ZSP Skawica, która rozbiła SP Sidzinę aż 24:4! Po trzech kwartach (każda po 6 minut) wynik brzmiał 24:0! Łącznie na listę strzelczyń wpisało się aż 7 zawodniczek, co tylko mówi o sile tej drużyny. Czwarta kwarta była już zwycięska dla SP Sidziny, co tylko zwiastowało ewentualne emocje w kolejnych spotkaniach. Mecz numer dwa to spotkanie ZSP Skawicy i ZSiSM Stryszawa. Po dwóch kwartach wydawało się, że wszystko jest jasne – zawodniczki ze Skawicy prowadziły 18:2, a opiekun drużyny Krzysztof Kudzia zmieniał czasem i całą piątkę zawodniczek! Po trzeciej kwarcie przewaga Skawicy zmalała do dziesięciu punktów (21:11), a w czwartej kwarcie do punktów osiem (23:15). Końcówka należała do zawodniczek ze Skawicy, a mecz zakończył się wynikiem 27:15. Jedno miejsce w finale powiatowym zostało zatem obsadzone, a niewiadomą było, która drużyna obok ZSP Skawica zawita w przyszłym tygodniu do Suchej Beskidzkiej. Okazał się nim zespół z SP Sidzina. Mecz z ZSiSM Stryszawa był bardzo nerwowy, nierówny, a przez to niesamowicie emocjonujący. Sytuacji pod koszem po obu stronach było dużo, a kwarta numer dwa i trzy po zsumowaniu punktów skończyła się wynikiem… UWAGA!!!…. 3:2 dla Stryszawy! Cały mecz jednak na korzyść zawodniczek z Sidziny 10:7 i to one jako druga ekipa uzyskały awans do finału powiatowego. Po ostatnim gwizdku obie drużyny najpierw „samotnie” świętowały awans pozując do zdjęć, aby następnie już wspólnie się cieszyć z promocji do finału powiatowego.

Tylko dwie drużyny wzięły udział w drugim turnieju półfinałowym w koszykówkę dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej to jednak turniej, chociaż nikt z niego nie odpadał, odbył się tylko jeden mecz :), a jedyną niewiadomą było, z kim w finale (środa 28.11.2018, hala SP1 Sucha Beskidzka) zagrają drużyny dziewcząt z SP1 Sucha Beskidzka i SP Białka. Po dwóch kwartach wszystko było w miarę jasne – suszanki prowadziły 16:2. Cały mecz zakończył się wynikiem 34:6 dla SP1 Sucha Beskidzka. Karty przed finałem zatem odkryte – półfinałowe pary to SP1 Sucha Beskidzka – SP Sidzina oraz ZSP Skawica – SP Białka. Do zobaczenia w środę 🙂