Poznaliśmy czterech mistrzów powiatu drużynowo i czterech indywidualnie!!!

Tylu mistrzów powiatowych za jednym zamachem, w jednych zawodach dodajmy, jeszcze nie było! Rok temu było sumowanie punktów w kategoriach młodszych i starszych chłopców i dziewcząt, a w tym – 4 biegi i 4 mistrzów!

Zajęcie pierwszego miejsca oznaczało awans do finału wojewódzkiego w drużynowych biegach przełajowych (16.05.2018, Nowy Targ), a pierwszego indywidualnie (jeżeli drużyna, z której był zawodnik/zawodniczka, nie wygrała – bo jak wygrała to awans z automatu wśród zwycięskiej czwórki 😉 ) również oznaczał promocję do nowotarskich zawodów.

Trasa wyznaczona i zabezpieczona – więc można było biegać! W kategorii dziewcząt 2007-2008 wygrała drużyna z SP Juszczyn, drugie miejsce dla SP Sidzina, trzecie dla SP Bieńkówka i kolejne: SP2 Zawoja i ZSiSM Stryszawa – ex equo. Indywidualnie wygrała Wiktoria Gracjasz (SP2 Stryszawa). W kategorii dziewcząt 2007-2008 zwyciężyły zawodniczki z: ZS Skawica, a podium uzupełniły: SP Sidzina i SP Juszczyn.

Czwarte miejsce dla SP Bieńkówka, piąte dla SP2 Stryszawa. Indywidualnie mistrzynią powiatu została Klaudia Szafraniec (ZS Skawica). W kategorii chłopców 2007-2008 triumfowała czwórka (w tym roku biegano po czterech, rok temu skład drużyny liczył sześciu zawodników) z SP Juszczyn przed SP Zembrzyce oraz SP Bystra Podhalańska.

Kolejne miejsca dla: SP1 Sucha Beskidzka, ZS Skawica, SP2 Stryszawa oraz ZSP Palcza. Indywidualnie triumfował Mateusz Smyrak (SP Juszczyn). I ostatnia kategoria- chłopcy urodzeni w latach 2005-2006- dla: SP2 Stryszawa. Drugie miejsce zajęli chłopcy z SP Zembrzyce, a trzecie – ZS Skawica. Na kolejnych miejscach znaleźli się: SP Bystra Podhalańska, ZSP Palcza, SP1 Sucha Beskidzka i SP Juszczyn.

Najszybszym zawodnikiem w tej kategorii był: Antoni Trzebuniak (SP2 Zawoja Wilczna). Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom – a mistrz powiatu – puchar. Indywidualni mistrzowie z zawodów wyjechali z pamiątkowym dyplomem oraz złotym medalem. Powodzenia w Nowym Targu!