Zostań szachowym Mistrzem Ziemi Suskiej 2023

Od zawodów szachowych zaczynamy imprezy sportowe, których współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. W czwartek 2. lutego zapraszamy do sali rycerskiej suskiego zamku na XIV Otwarty Turniej Szachowy Ziemi Suskiej 2023.

Garść najważniejszych informacji: zgłoszenia, nagrody, terminy w tekście poniżej. Zapraszamy!

Organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej oraz Powiat Suski

Kierownik turnieju i sędzia główny – Jan Zapała

System: szwajcarski – 7 rund, 2×15 minut

Klasyfikacje: 1. „A” otwarty – klasyfikacja według liczby punktów, liczby zwycięstw, progres z proponowanymi grupami: Juniorzy do lat 12, Juniorzy do lat 18, Ogólna.

Zawodnik może otrzymać nagrodę tylko w jednej kategorii (do wyboru przez zawodnika)

Udział: Uczestnicy z powiatu suskiego ( w przypadku małej liczby zgłoszeń dopuszcza się uczestników spoza powiatu suskiego ). Ilość miejsc ograniczona – 60. Decyduje kolejność zgłoszeń. Od uczestników nie pobiera się wpisowego.

Zgłoszenia: Należy dokonać w terminie do piątku, 27 stycznia w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej z niezbędnymi danymi – imię, nazwisko, kategoria szachowa ( opcjonalnie ), wiek, miejscowość, szkoła ( opcjonalnie ) osobiście w recepcji CKiF, telefonicznie 33-812-08-88, 515-134-720 lub mailowo na adres informacja@centrum-kultury.com. Jeśli lista nie zostanie zapełniona, możliwy będzie zapis bezpośrednio przed turniejem od godziny 8:45 w dniu zawodów.

Nagrody: Tytuł Mistrzów Ziemi Suskiej 2023, pamiątkowy puchar, dyplom dla każdego uczestnika oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo organizator przewidział specjalną nagrodę dla szachisty z miasta Sucha Beskidzka. Nagrody rozdane zostaną bezpośrednio po zawodach. Nieodebrane nagrody zostają do dyspozycji organizatorów.

Organizator zastrzega sobie prawo w porozumieniu z sędzią głównym do dokonania koniecznych zmian regulaminu i wyłączne prawo jego interpretacji. Obowiązują aktualne przepisy Kodeksu Szachowego. Dzieci powinny uczestniczyć pod opieką dorosłych.

Organizator zapewnia napoje i słodki poczęstunek dla uczestników.