Zawojanki z Wilcznej historycznymi mistrzyniami w koszykówkę 3×3.

Za nami historyczne, pierwsze w finale naszego powiatu zawody w koszykówkę 3×3! W piątek 25 października w hali SP1 w Suchej Beskidzkiej do rywalizacji przystąpiły drużyny z ZS Zawoja, SP1 Sucha Beskidzka, SP Bystra Podhalańska i SP1 Stryszawa.

Dziewczyny grały systemem każdy z każdym (mecz trwały 8 minut). Pierwsze historyczne punkty zdobyły Aleksandra Kaczmarczyk (SP Bystra Podhalańska) oraz Katarzyna Zając (ZS Zawoja) i obie też otrzymały z tego powodu specjalnym drobny upominek.

Zanim jednak przystąpiono do rywalizacji (na dwa kosze), sędziowie cierpliwie tłumaczyli najważniejsze zasady gry, a każda z dziewczynek miała też możliwość „wyjaśnić swoje ewentualne wątpliwości”.

Wracając już do samego turnieju, to zakończył się on zwycięsko dla zawodniczek z Zawoi – dziewczyny wygrały wszystkie spotkania turniejowe. Drugie miejsce dla uczennic z SP1 Sucha Beskidzka, trzecie dla SP Bystra Podhalańska, a czwarte dla SP1 Stryszawa.

Na zakończenie zawodów wręczono również statuetki indywidualne – Najskuteczniejszą Zawodniczką została Katarzyna Zając (SP2 Zawoja), a MVP Drużyny: Wiktoria Kowaliczek (SP1 Stryszawa), Aleksandra Mikołajczyk (SP Bystra Podhalańska), Nikola Madejczyk (SP1 Sucha Beskidzka) oraz Joanna Mętel (SP2 Zawoja).

FINAŁ POWIATOWY W KOSZYKÓWKĘ 3X3 DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI – 25.10.2019 – SUCHA BESKIDZKA

WYNIKI:

1. SP1 Stryszawa – SP Bystra Podhalańska 4:6