Rekordowa liczba zawodników zgłosiła się do finałów powiatowych w narciarstwie alpejskim, które kolejny raz odbyły się na wyciągu Wojtek w Zawoi. Ponad 150 uczniów ze szkół z całego powiatu w dziesięciu różnych kategoriach przystąpiło w piątkowy wczesne przedpołudnie do rywalizacji o medale, dyplomy, ale też w niektórych kategoriach, o przepustki do finałów wojewódzkich w Kluszkowcach.
Na pierwszy ogień poszli najmłodsi uczestnicy – zawody „Nadzieja Narciarska Powiatu Suskiego” dla uczniów z 2008 rocznika i młodszych przyciągnęły w tym dniu 12 zawodniczek i 15 zawodników. (Najwięcej od początku wprowadzenia tej formy rywalizacji dla najmłodszych – rok szkolny 2014/2015 – przez organizatora szkolnych potyczek sportowych, czyli Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej).
Tutaj po zakończeniu rywalizacji wszyscy bez wyjątku startujący zostali odznaczeni dyplomami, a najlepsza trójka także medalem. Bardzo miłą tradycją na finale powiatowym w narciarstwie alpejskim, stają się także… prezenty od właścicielek wyciągu Wojtek – pani Anny Chromy i Danuty Gałki. Także w tym roku przekazały karnety zjazdowy dla zwycięzców rywalizacji w każdej z kategorii. Warto też dodać, że każdy uczestnik piątkowych zawodów mógł odbyć dwa zjazdy gratis również dzięki „promocji” wyciągu Wojtek.
W kategorii szkół podstawowych odbyły się dwa starty – roczniki 2006-2007 i 2004-2005 (oczywiście osobno w kategorii dziewcząt i chłopców). Tutaj już rywalizowano również o przepustkę do zawodów wojewódzkich, a prawo startu w tych zawodach (w połowie marca w Kluszkowcach) uzyskała czwórka najlepszych zawodników.
Kiedy trwała rywalizacja gimnazjalistów, rozdawane były dyplomy, medale oraz karnety dla uczestników finału powiatowego dla szkół podstawowych. I niestety chwilę później nastąpiła przymusowa przerwa w zawodach spowodowana uszkodzeniem fotokomórki przez jedną z zawodniczek. Nie udało się jej naprawić, stąd po blisko 40-minutowej przerwie szybka decyzja – i „łapiemy czasy na stoperze”. Tak też przebiegała rywalizacja wśród chłopców z gimnazjów oraz w licealiadzie.
Po ostatnim zjeździe, nastąpiła dekoracja i w tych dwóch grupach – tutaj dyplomy trafiły do ośmiu zawodniczek i zawodników, bo tyle może liczyć reprezentacja Powiatu Suskiego na finał wojewódzki w Kluszkowcach. Najlepsze trójki opuściły zawody także z medalami, a zwycięzcy jeszcze z karnetami na przejazd na wyciągu Wojtek.
NARCIARSTWO ALPEJSKIE 2016/2017 – FINAŁY POWIATOWE – 17.02.2017 – ZAWOJA
I. NARCIARSKA NADZIEJA POWIATU SUSKIEGO 2017 – DZIEWCZĘTA
Miejsce | Nazwisko | Imię | Szkoła | Czas: |
1 | Stanaszek | Julia | SP1 Sucha B. | 24,27 |
2 | Zając | Zuzanna | SP2 Zawoja | 25,94 |
3 | Kudzia | Gabriela | SP1 Sucha B. | 27,12 |
4 | Szeib | Izabela | SP Skawica | 29,61 |
5 | Fortuna | Natalia | SP Tarnawa D. | 32,98 |
6 | Kudzia | Klara | SP1 Sucha B. | 33,86 |
7 | Kukla | Dominika | SP1 Sucha B. | 37,34 |
8 | Polak | Nikola | SP Białka | 48,45 |
9 | Napierała | Hanna | SP2 Sucha B. | 49,21 |
10 | Winczewska | Anna | SP 1 Maków P. | 55,27 |
11 | Marek | Zofia | SP8 Zawoja | 2.11,52 |
12 | Winczewska | Zofia | SP 1 Maków P. | dyskw. |
II. NARCIARSKA NADZIEJA POWIATU SUSKIEGO 2017 – CHŁOPCY
Miejsce | Nazwisko | Imię | Szkoła: | Czas: |
1 | Jurowaty | Franciszek | SP2 Stryszawa | 25,24 |
2 | Trzebuniak | Leon | SP2 Zawoja | 26 |
3 | Miklaszewski | Szymon | SP2 Sucha B. | 27,87 |
4 | Jurek | Maciej | SP1 Maków P. | 28,09 |
5 | Guzik | Marcin | SP2 Zawoja | 28,51 |
6 | Marek | Rafał | SP8 Zawoja | 29,34 |
7 | Stec | Marcin | SP1 Sucha B. | 30,02 |
8 | Kozina | Wojciech | SP2 Zawoja | 31,22 |
9 | Górka | Mateusz | SP2 Sucha B. | 32,4 |
10 | Kamiński | Szymon | SP2 Sucha B. | 32,44 |
11 | Kulig | Antoni | SP1 Sucha B. | 33,5 |
12 | Jurek | Filip | SP1 Maków P. | 42,22 |
13 | Hudyka | Jakub | SP8 Zawoja | 42,93 |
– | Jurek | Kacper | SP1 Maków P. | dyskw. |
– | Kosek | Oskar | SP1 Sucha B. | dyskw. |
III. IGRZYSKA 2006-2007 – DZIEWCZĘTA
Miejsce | Nazwisko | Imię | Nazwa skr | Czas: |
1 | Trzebuniak | Natalia | SP2 Zawoja | 25,18 |
2 | Włodarczyk | Justyna | SP1 Sucha B. | 26,95 |
3 | Długosz | Maria | SP2 Sucha B. | 27,2 |
4 | Sarlej | Maria | SP1 Sucha B. | 28,72 |
5 | Ćwiklińska | Joanna | SP1 Sucha B. | 29,45 |
6 | Marek | Roksana | SP8 Zawoja | 30,07 |
7 | Kamińska | Aleksandra | SP2 Sucha B. | 30,53 |
8 | Woźnica | Weronika | SP2 Zawoja | 33,53 |
9 | Roman | Julia | SP2 Sucha B. | 33,62 |
10 | Staszczyszyn | SP Skawica | 41,35 | |
11 | Mazur | Martyna | SP8 Zawoja | 45,32 |
12 | Leśniak | Joanna | SP Skawica | 46,83 |
13 | Drobny | Magdalena | SP Białka | 47,88 |
14 | Czarny | Zuzanna | SP Skawica | 59 |
IV. IGRZYSKA 2006-2007 – CHŁOPCY
Miejsce: | Nazwisko | Imię | Szkoła | Czas: |
1 | Zyzański | Patryk | SP1 Sucha B. | 22,71 |
2 | Kubas | Kacper | SP1 Sucha B. | 22,77 |
3 | Dyduch | Michał | SP1 Sucha B. | 24,13 |
4 | Napierała | Franciszek | SP2 Sucha B. | 26,4 |
5 | Myśliwiec | Patryk | SP1 Sucha B. | 28,06 |
6 | Sajewicz | Wojciech | SP1 Sucha B. | 28,54 |
7 | Kubasiak | Franciszek | SP2 Sucha B. | 28,71 |
8 | Borowy | Filip | SP Białka | 28,93 |
9 | Fortuna | Norbert | SP Tarnawa D. | 29,24 |
10 | Zemlik | Karol | SP Skawica | 30,98 |
11 | Bogdanik | Mikołaj | SP1 Sucha B. | 31,8 |
12 | Nosal | Kacper | SP Śleszowice | 32,21 |
13 | Zawojski | Bartosz | SP1 Zawoja | 32,41 |
14 | Borowy | Dominik | SP Białka | 33,52 |
15 | Barzak | Mateusz | SP Skawica | 36,65 |
16 | Kaczmarczyk | Maciej | SP5 Zawoja | 37,38 |
17 | Komm | Eryk | SP1 Zawoja | 40,15 |
17 | Kuś | Dominik | SP1 Zawoja | 40,15 |
19 | Kudzia | Michał | SP1 Zawoja | 41,75 |
20 | Dyrek | Dawid | SP Skawica | 55,36 |
21 | Kordel | Sebastian | SP Skawica | dyskw. |
22 | Aksamit | Jan | SP2 Stryszawa | dyskw. |
V. IGRZYSKA 2004-2005 – DZIEWCZĘTA
Miejsce | Nazwisko | Imię | Szkoła | Czas |
1 | Stanaszek | Weronika | SP1 Sucha B. | 22,26 |
2 | Woźniak | Oliwia | SP2 Zawoja | 28,57 |
3 | Kubasiak | Zuzanna | SP2 Sucha B. | 29,93 |
4 | Leśniak | Natalia | SP Skawica | 32,81 |
5 | Jezutek | Alicja | SP2 Zawoja | 33,09 |
6 | Zemlik | Zuzanna | SP1 Zawoja | 33,15 |
7 | Szuber | Natalia | SP Skawica | 35,61 |
8 | Chorąży | Klaudia | SP Skawica | 39,02 |
9 | Czaja | Karolina | SP1 Zawoja | 39,08 |
VI. IGRZYSKA 2004-2005 – CHŁOPCY
Miejsce | Nazwisko | Imię | Szkoła | Czas: |
1 | Kubasiak | Maciej | SP2 Sucha B. | 20,03 |
2 | Trzebuniak | Antoni | SP2 Zawoja | 22,58 |
3 | Micor | Jakub | SP 2 Stryszawa | 23,32 |
4 | Polak | Adrian | SP Białka | 24,52 |
5 | Pietrusa | Błażej | SP1 Zawoja | 24,66 |
6 | Filek | Maciej | SP1 Sucha B. | 25,46 |
7 | Droński | Wojciech | SP2 Sucha B. | 25,64 |
8 | Kostyra | Kacper | SP1 Zawoja | 25,77 |
9 | Szewczyk | Bartłomiej | SP5 Zawoja | 26,82 |
10 | Białończyk | Karol | SP2 Sucha B. | 26,85 |
11 | Marek | Wiktor | SP Białka | 27,39 |
12 | Kozina | Dawid | SP Zawoja | 27,67 |
13 | Fujak | Oliwier | SP1 Zawoja | 28,14 |
14 | Borowy | Karol | SP Białka | 29,02 |
15 | Sajewicz | Antoni | SP1 Sucha B. | 29,25 |
16 | Strączek | Franciszek | SP1 Sucha B. | 29,4 |
17 | Niski | Łukasz | SP Krzeszów | 29,66 |
18 | Marszałek | Jakub | SP Białka | 29,93 |
19 | Tyl | Kamil | SP Krzeszów | 29,96 |
20 | Kaczmarczyk | Konrad | SP5 Zawoja | 30,64 |
21 | Górka | Artur | SP2 Sucha B. | 33,19 |
22 | Szczurek | Szymon | SP5 Zawoja | 33,24 |
23 | Listwan | Jakub | SP Skawica | 40,63 |
VII. GIMNAZJADA – DZIEWCZĘTA
Miejsce | Nazwisko | Imię | Szkoła | Czas: |
1 | Mołek | Marta | G2 Zawoja | 20,34 |
2 | Tatara | Małgorzata | G Sucha B. | 21,85 |
3 | Mołek | Magdalena | G2 Zawoja | 23,77 |
4 | Frątczak | Martyna | G Jordanów | 25,02 |
5 | Białończyk | Kinga | G Sucha B. | 25,11 |
6 | Gąstała | Izabela | G Sucha B. | 27,92 |
7 | Sobczak-Rzewnicka | Maja | Gim 1 Zawoja | 29,02 |
8 | Czarny | Sylwia | G Białka | 29,41 |
9 | Sałaciak | Joanna | G1 Stryszawa | 29,65 |
10 | Mazur | Weronika | G2 Zawoja | 29,83 |
11 | Gigoń | Dominika | G Białka | 30,79 |
12 | Dutka | Dominika | G Jordanów | 37,93 |
13 | Wójcik | Sara | G Białka | 44,84 |
14 | Leśniak | Klaudia | G Sucha B. | dyskw. |
VIII. GIMNAZJADA – CHŁOPCY
Miejsce | Nazwisko | Imię | Szkoła | Czas: |
1 | Krasnodębski | Krzysztof | G2 Zawoja | 20,87 |
2 | Świerkosz | Krzysztof | G1 Stryszawa | 23,59 |
3 | Chorąży | Mateusz | G2 Bystra P. | 24,11 |
4 | Rogowiec | Łukasz | G Jordanów | 24,12 |
5 | Kidoń | Hubert | G2 Zawoja | 24,79 |
6 | Świerkosz | Szymon | G1 Stryszawa | 24,81 |
7 | Kawończyk | Szymon | G Sucha B. | 24,95 |
8 | Woźnica | Maciej | G2 Zawoja | 25,25 |
9 | Ficek | Dominik | G2 Zawoja | 26,14 |
10 | Fujak | Filip | G Skawica | 26,84 |
11 | Kozieł | Tomasz | G Białka | 26,96 |
12 | Fujak | Adam | G1 Zawoja | 27,22 |
13 | Biernacki | Dominik | G Białka | 27,6 |
14 | Niedźwiedź | Radosław | G Białka | 27,63 |
15 | Woźny | Wojciech | G Białka | 28,32 |
16 | Lasik | Jarosław | G Białka | 28,54 |
17 | Piergies | Jan | G Białka | 28,63 |
18 | Niedziela | Dawid | G Białka | 29,05 |
19 | Gasek | Paweł | G Skawica | 29,14 |
20 | Ptak | Mariusz | G Białka | 30,13 |
21 | Wójcik | Simon | G2 Bystra P. | 30,21 |
22 | Steczek | Paweł | G1 Stryszawa | 30,39 |
23 | Migas | Kacper | G Białka | 31,19 |
24 | Basiura | Mateusz | G2 Bystra P. | 33,13 |
25 | Sala | Mateusz | G Białka | 33,51 |
26 | Marek | Damian | G Białka | 40,84 |
27 | Fujak | Wojciech | G2 Zawoja | dyskw. |
IX. LICEALIADA – DZIEWCZĘTA
Miejsce | Nazwisko | Imię | Nazwa skr | Czas: |
1 | Stanaszek | Maria | LO Sucha B. | 19,93 |
2 | Kościelniak | Patrycja | LO Sucha B. | 20,38 |
3 | Trybała | Anna | ZS Kołłątaja Jordanów | 23,22 |
4 | Zielińska | Aleksandra | ZS Goetla Sucha B. | 26,3 |
5 | Bury | Karolina | ZS Witosa Sucha B. | 26,34 |
6 | Gaczorek | Katarzyna | ZS Witosa Sucha B. | 29,18 |
X. LICEALIADA – CHŁOPCY
Miejsce | Nazwisko | Imię | Szkoła | Czas: |
1 | Tatara | Łukasz | LO Sucha B. | 19,49 |
2 | Mięso | Maciej | ZS Witosa Sucha B. | 19,82 |
3 | Saletnik | Szymon | ZS Goetla Sucha B. | 20,48 |
4 | Pactwa | Artur | ZS Witosa Sucha B. | 22,55 |
5 | Rzepka | Maciej | ZS Goetla Sucha B. | 25,37 |
6 | Szczurek | Marcin | ZS Witosa Sucha B. | 26,08 |
7 | Bargiel | Adam | ZS Goetla Sucha B. | 27,89 |
8 | Wójcicki | Tomasz | ZS Goetla Sucha B. | 28,03 |
9 | Oleksy | Damian | ZS Witosa Sucha B. | 29,74 |
10 | Łach | Szymon | ZS Witosa Sucha B. | 30,1 |
11 | Klimowski | Adrian | ZS Witosa Sucha B. | 30,27 |
12 | Snochowski | Majkel | ZS Goetla Sucha B. | 35,38 |
13 | Pająk | Michal | ZS Goetla Sucha B. | dyskw. |
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NASZEJ GALERII NA NASZEJ STRONIE NA FB:)