W Kolarstwie po prostu miażdżymy!

Z prawie podwójną przewagą punktów nad drugim w klasyfikacji powiatem myślenickim nasz powiat zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji powiatów podczas finału wojewódzkiego w kolarstwie górskim. BRAWO!!!Dopiero teraz prezentujemy wyniki, bo… dopiero teraz pojawiły się oficjalne 🙂

Na taki wynik naszego powiatu złożyły się starty uczniów z naszego powiatu. Na trasie w Myślenicach zdobywaliśmy medale w ramach igrzysk, gimnazjady oraz licealiady! Trzecie miejsce i brązowy medal z Myślenic przywiózł Łukasz Orędarz (SP1 Maków Podhalański) , a w pierwszej dwunastce (zawodnicy w zawodach wojewódzkich indywidualnych punktują za miejsca 1-12 – 1 miejsce=13 pkt, 2 miejsce=11 pkt, 3 miejsce=10 pkt…11 miejsce=2 pkt, 12 miejsce=1 pkt) znaleźli się także: Adam Puzon (SP2 Zawoja – miejsce 6), Andrzej Sałaciak (SP5 Zawoja – 9 miejsce) oraz Michał Mruk (ZSP Zawoja M. – 12 miejsce). Do Myślenic pojechały także dwie nasze reprezentantki ze szkół podstawowych – Paulina Pawowicz (ZSP Zawoja M.) była siódma, a Marta Mołek (SP2 Zawoja) zamknęła pierwszą dziesiątkę.

Pięć naszych zawodniczek znalazło się za to w pierwszej dwunastce w kategorii  dziewcząt – najwyższe, piąte zajęła Sylwia Gorycka (G Sucha Beskidzka). Tuż za nią linię mety przekroczyła Alicja Garncarz (G Wysoka). Ósme miejsce zajęła Małgorzata Ponicka (G Wysoka), dwa oczka dalej uplasowała się Aneta Wątlikiewicz (G2 Zawoja). Dwunaste miejsce zajęła Magdalena Bara (G2 Zawoja).

Dwa miejsca w pierwszej trójce na rok szkolny 2013/2014 w gimnazjadzie w ramach kolarstwa górskiego należą do zawodników z naszego powiatu. W poprzednim roku był trzeci w województwie, a w tym roku już pierwszy – mowa o Jakubie Jąkale (G2 Zawoja). Poprawił swoją lokatę o siedem pozycji w porównaniu do poprzedniego roku Szymon Drobny (G Białka) – wtedy był dziesiąty, a podczas tegorocznego startu wyjeździł brązowy medal.

Ponad połowa startujących w finale wojewódzkim dziewcząt zawodniczek w ramach licealiady reprezentowała szkoły z naszego powiatu! Najwyższe, piąte miejsce zajęła Kaja Karkula (ZSK Jordanów), a tuż za nią uplasowały się, kolejno, – Maria Ponicka, Patrycja Kulka oraz Klaudia Kulka (wszystkie ZSD Jordanów).  Pierwszą dziesiątkę zamknęła Justyna Smyrak (ZS Zawoja), a drugą otworzyły Urszula Garncarz (ZSK Maków P.) i Katarzyna Hajda (ZSW Sucha Beskidzka).

Na podium w kategorii chłopców mieliśmy braci Maciążków – Wojciecha i Mateusza (obaj ZSG Sucha Beskidzka). Nie udało się co prawda żadnemu z nich wywalczyć złota, ale miejsca drugie (Wojciech) i trzecie (Mateusz) to przecież także bardzo dobre lokaty. W pierwszej dwunastce znaleźli się także: Kamil Bury (ZS Zawoja – 7. miejsce), Szymon Jąkała (ZSO Sucha B. – 11. miejsce) oraz Marcin Czech (ZSG Sucha B. – 12. miejsce).

WYNIKI: KLASYFIKACJA POWIATÓW :):):):)

WYNIKI: KOLARSTWO GÓRSKIE – FINAŁ WOJEWÓDZKI – 26.09.2013 – IGRZYSKA

WYNIKI: KOLARSTWO GÓRSKIE – FINAŁ WOJEWÓDZKI – 26.09.2013 – MYŚLENICE – GIMNAZJADA

WYNIKI: KOLARSTWO GÓRSKIE – FINAŁ WOJEWÓDZKI – 26.09.2013 – MYŚLENICE – LICEALIADA