Trzecia kwarta była decydująca. Dziewczyny z LO Sucha Beskidzka wygrywają pod koszem

Jeden mecz zadecydował o mistrzostwie powiatu suskiego w ramach Licealiady w kategorii dziewcząt. Spotkanie to zostało rozegrane we wtorek 14. grudnia w hali LO w Suchej Beskidzkiej, a wzięły w nim udział drużyny żeńskie z suskiego LO oraz ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Mecz składał się z czterech kwart, z których każda trwała sześć minut.

Zawodniczki rozgrywały się z kwarty na kwartę – w pierwszej padły tylko dwa punkty (2:0 dla LO), w drugiej pod względem skuteczności było już nieco lepiej (4:2 dla Witosa).

O zwycięstwie uczennic z LO zadecydowała trzecia kwarta, podczas której nie tylko odrobiły stratę dwóch punktów, ale wyszły na prowadzenie sześcioma punktami. W tej kwarcie padła i jedna, jedyna trójka w trakcie całego spotkania, a zdobyła ją Natalia Leśniak.

Zawodniczki z Witosa wygrały co prawda czwartą kwartę, ale było to za mało, żeby doprowadzić chociaż do dogrywki. Wygraną LO 13:8 przypieczętowała Amelia Kulig, która tym samym zdobyła szósty swój punkt w turnieju i tym samym zapewniła sobie statuetkę dla Królowej Strzelczyń.

Po zakończeniu spotkania odbyła się dekoracja, w której uczestniczyli dyrektor suskiego LO, Pani Anna Sala oraz przedstawiciel suskiego starostwa odpowiedzialny za sport szkolny – Maciej Krzyśków.

Do obu szkół trafiły pamiątkowe dyplomy, a drużyna z suskiego LO otrzymała także puchar za mistrzostwo powiatu i tym samym przepustkę do półfinału wojewódzkiego (14.01.2022 – Nowy Targ).

Statuetki MVP Drużyny otrzymały: Kinga Białończyk (LO Sucha Beskidzka) oraz Klaudia Szafraniec (ZS Witosa Sucha Beskidzka).