Tenis stołowy, siatkówka, pływanie, koszykówka – sportowe emocje niebawem

W przyszłym tygodniu na brak emocji sportowych nie będą mogli narzekać uczniowie z naszych szkół. Zawody rejonowe w tenisie stołowym, w koszykówkę dziewcząt (igrzyska), finały wojewódzkie w szachach (wszystkie kategorie) i finały powiatowe w mini-siatkówkę (igrzyska) – tak prezentuje się rozkład jazdy.

W poniedziałek w Nowym Targu odbędą się zawody rejonowe w tenisie stołowym (indywidualnie) dla szkół podstawowych – po turnieju powiatowym prawo gry szczebel wyżej wywalczyła szóstka najlepszych zawodników i zawodniczek (Zobacz: Wyniki). Początek zawodów o godz. 12:15 w Nowym Targu.

W tym samym dniu trójka najlepszych szachistów ze szkół podstawowych z naszego debiutanckiego turnieju, który w styczniu odbył się w ZSO w Suchej Beskidzkiej, stanie w szranki do pojedynku z najlepszymi szachistami w Małopolsce. Dzień później (wtorek 25.02) nasz powiat będzie reprezentowała trójka zawodników na szczeblu wojewódzkim w ramach Licealiady. W środę 26.02. do Olkusza (tam odbędą się wszystkie finały w szachach – szczegółowe komunikaty na stronie mszs.krakow.pl) pojadą zawodniczki i zawodnicy z gimnazjów.

Także w środę w Nowym Targu w zawodach rejonowych wystąpi drużyna dziewcząt z SP1 w Suchej Beskidzkiej. Początek zawodów o godz. 10. Na ten sam dzień zaplanowano… finał wojewódzki w pływaniu szkół podstawowych w Oświęcimiu, w którym nasz powiat reprezentują najlepsi pływacy z finału powiatowego (tak było podczas tegorocznego finału powiatowego w krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej). Dlaczego w tym samym czasie są zawody rejonowe i wojewódzkie? Bez komentarza…

Wszystkim naszym reprezentantom życzymy powodzenia w zawodach rejonowych i wojewódzkich 🙂

Tymczasem po przerwie na ferie wracamy z finałami powiatowymi! W czwartek (27.02) w hali ZS im. J. Pawła II w Suchej Beskidzkiej zmierzy się najlepsza czwórka w powiecie w mini-siatkówkę (chłopcy). Wśród drużyn znajdą się na pewno: SP Łętownia i SP Grzechynia. Następnego dnia (piątek 28.02.), w tej samej hali, o tytuł najlepszej drużyny zagrają dziewczęta w ramach igrzysk – oczywiście także w mini-siatkówkę. Oczywiście do wygrania będą także indywidualne statuetki – dla MVP obu finałów powiatowych 🙂

Relacje z zawodów, wyniki, galerie zdjęć jak zawsze na sport.powiatsuski.pl