Szach mat? Zgłoszenia do zawodów

Zapraszamy wszystkich uczniów do zapisywania się u swoich nauczycieli do udziału w zawodach w szachy! I to na wszystkich szczeblach – podstawówek, gimnazjów, szkół średnich w kategoriach chłopców i dziewcząt (z jednej szkoły może się zgłosić maksymalnie 5 osób w każdej kategorii). Nauczycieli prosimy o przekazywanie informacji do koordynatorów sportu w gminach do dnia 18. grudnia – koordynatorów do przekazania takiej informacji do mnie (czyli na sport@powiatsuski.pl) do dnia 20. grudnia w formie mailowej.  Tu chodzi o szkoły podstawowe i gimnazja – w przypadku szkół średnich proszę o zgłaszanie uczniów na podany wyżej adres mailowy do 20. grudnia. Jeżeli liczba zgłoszonych osób będzie przewyższała liczbę trzech – bo tylu może maksymalnie awansować na zawody wojewódzkie – wówczas zorganizujemy turnieje powiatowe, które wyłonią reprezentantów na zawody wojewódzkie. Zawody wojewódzkie w szachach w kategorii Igrzysk planowane są w jednym z dni między 20-24.01.2014, Gimnazjady i Licealiady- 17-21.02.2014.

Czy takie turnieje wejdą na stałe do naszego kalendarza zawodów sportowych, zobaczymy. Jak do tej pory Starostwo Powiatowe współorganizuje jedne zawody szachowe w powiecie – o Puchar Starosty Suskiego, które rozgrywane są co roku w Jordanowie. Ostatnie odbyły się 17. sierpnia w Szkole Podstawowej w Jordanowie i była to już szósta edycja tej imprezy- relacja tutaj

Zatem co – szach mat?