Sprawdzian na tle najlepszych w województwie

Kilku uczniów z naszego powiatu, z gimnazjum i szkół średnich, wzięło udział w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w tenisie stołowym w Słopnicach. Jak ich występy ocenił prezes ULKS Lachowice, Piotr Grajny? Ogólnie patrząc – różnie. Z drugiej strony to był tylko sprawdzian dla zawodników, bo w Słupnicy rywalizowali seniorzy (taki turniej jest traktowany jak open, czyli może zagrać każdy – nawet junior czy kadet).  – Oczywiście, będziemy brać udział w kolejnych tego typu turniejach, ale tym razem przy okazji rywalizacji innych kategorii. Bardziej to jednak jest liga, miting, niż turniej. Można się sprawdzić na tle najlepszych. Ja również, jako trener wiem, w którym momencie jest dany zawodnik czy zawodniczka. Warto zaznaczyć, że wielokrotne zajmowanie wysokich lokat w województwie powoduje powołanie do kadry województwa w poszczególnych kategoriach – zauważa Piotr Grajny.

Doskonale znani z finałów powiatowych Marta Grajny (G2 Lachowice), Tomasz Kachel (także G2 Lachowice), Mateusz Kachel, Michał Kubieniec (obaj ZSG Sucha Beskidzka) i Dominik Skowron (ZSO Sucha Beskidzka) pojechali na te bardzo silnie obsadzone zawody, które były przepustką do Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego. –  W poszczególnych kategoriach, OTK ma rangę mistrzostw Polski. Na takich zawodach grają reprezentanci Polski i z Superligi, stąd ich duży prestiż. Najpierw trzeba jednak poradzić sobie w województwie – wyjaśnia Piotr Grajny.

Jak powiodło się uczniom z naszego powiatu? Wśród seniorek dziewiąte miejsce zajęła Marta Grajny, czyli mistrzyni powiatu suskiego indywidualnie i w deblu. – Bez szaleństwa, ale w normie – komentuje Piotr Grajny.

Miejsca 25-32 zajął Daniel Skowron. – To było odzwierciedlenie tego, co gra w lidze. Czyli jest ok – dodaje Piotr Grajny. Na dalszych miejscach zostali sklasyfikowanie pozostali uczniowie z naszych powiatowych szkół, czyli Tomasz Kachel, Mateusz Kachel i Michał Kubieniec. – Tomek i Michał nigdy nie zagrali dobrze na WTK, to typowi zawodnicy ligowi. Poniżej oczekiwań zaprezentował się Mateusz Kachel – wylicza Piotr Grajny.

Przy okazji – zapraszamy wszystkich chętnych do trenowania tenisa stołowego w ULKS Lachowice w hali Gimnazjum nr 2 w Lachowicach. – Trenujemy trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki od 18 do 20.  Zapraszam wszystkie dzieci do trenowania, im młodsze tym lepiej (śmiech). Nad wszystkim będą czuwali oczywiście trenerzy. Warto jednak pamiętać, że przyjęta jest zasada, że najpierw muszą mieć dostęp do stołów zawodnicy grający w lidze czyli 25 zawodników, a potem cała reszta. Ile mamy stołów do trenowania? Dwanaście – zachęca Piotr Grajny.