Sport szkolny gra dalej! Za nami finały w 4-boju LA i Drużynowych Biegach Przełajowych

Środa 2. czerwca to dzień, w którym sport szkolny w naszym powiecie ponownie… ruszył do boju. W tym dniu na stadionie Lekkoatletycznym w Suchej Beskidzkiej odbyły się zawody w ramach Czwórboju Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców (Igrzyska Dzieci) oraz Drużynowych Biegów Przełajowych (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Ostatnie zawody odbyły się w październiku w Lachowicach…

– Tym samym pokazaliśmy to, o czym wszyscy trąbią dookoła, że aktywność fizyczna, przebywanie na świeżym powietrzu, dobra zabawa, w naszym powiatowym wydaniu nie są tylko słowami, lecz potrafimy wcielać je w życie. Bez względu na klasyfikacje (chociaż to oczywiście też, bo sport jest przecież sportem), wielkie brawa należą się wszystkim bez wyjątku uczniom, którzy w tych zawodach wzięli udział, ich rodzicom, że wyrazili zgodę na ich start, ich opiekunom, że ich wyselekcjonowali i zabrali na zawody czy wreszcie dyrekcjom szkół!

Ze względów przede wszystkim czasowych, zawody te odbyły się jednego dnia (zazwyczaj Czwórbój LA rozbijamy na dwa dni, a Drużynowe Biegi Przełajowe rozgrywamy jednego dnia). W przyszłym roku, jak normalność pozwoli, a jestem przekonany, że pozwoli, taka forma zawodów nie będzie konieczna.

Króciutko odnośnie wyników, bo mistrzowie powiatu zapewnili sobie awans do zawodów wojewódzkich! W Czwórboju LA w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęły uczennice z SP1 Stryszawa, drugie były uczennice z SP2 Zawoja Wilczna. Obie szkoły wywalczyły prawo w zawodach w Krakowie (14.06).Najbardziej wszechstronną zawodniczką z dorobkiem 188 pkt została Zuzanna Wajdzik.

W kategorii chłopców najwięcej punktów zdobyli uczniowie z: SP1 Stryszawa. Drugie miejsce dla SP1 Sucha Beskidzka, trzecie dla SP Bystra Podhalańska, czwarte dla SP Białka, a piąte dla ZSP Skawica. Indywidualnie najwięcej punktów zdobył Jakub Mazur (SP1 Stryszawa). Tutaj również dwie najlepiej punktujące szkoły uzyskały prawo startu na szczeblu wojewódzkim (16.06, Kraków).

W ramach Drużynowych Biegów Przełajowych dla Igrzysk Dzieci (roczniki 2008-2009) w kategorii dziewcząt zwyciężyły zawodniczki z SP Białka (awans do zawodów wojewódzkich – 10.06.2021, Nowy Targ). Wicemistrzyniami zostały uczennice z SP1 Stryszawa, a trzecie miejsce zajęły zawodniczki z SP2 Zawoja Wilczna. Indywidualnie podium wyglądało następująco: 1. Nikola Polak, 2. Anna Bargiel (obie SP Białka), 3. Zuzanna Wajdzik (SP1 Stryszawa).

W kategorii chłopców wygrali uczniowie z SP1 Sucha Beskidzka, przed uczniami z: SP1 Stryszawa, SP Bystra Podhalańska, SP Białka i ZSP Skawica. Indywidualnie najszybciej linię mety minęli: Jakub Mazur (SP1 Stryszawa), Wojciech Migas (SP Bystra Podhalańska), Karol Smyrak (SP1 Sucha Beskidzka).

W starszej kategorii, czyli Igrzysk Młodzieży Szkolnej, wśród dziewcząt wygrały uczennice z SP1 Stryszawa, a drugie były uczennice z ZSP Skawica. Indywidualnie najszybciej trasę pokonały: Joanna Leśniak (ZSP Skawica), Sylwia Zachura i Oliwia Perek (obie SP1 Stryszawa).

W kategorii chłopców triumfowali uczniowie z ZSP Skawica, przed drużyną chłopców z SP1 Stryszawa. Najszybciej dystans trasy pokonali: Leon Wichrowski (SP1 Stryszawa), Dawid Dyrek (ZSP Skawica) oraz Krzysztof Elżbieciak (SP1 Stryszawa).

Nieprzypadkowo za każdym razem wymieniałem uczniów indywidualnie, bo również taka klasyfikacja będzie prowadzona podczas zawodów wojewódzkich (10.06, Nowy Targ), a indywidualni mistrzowie powiatu, jeżeli ich drużyna nie awansowała do zawodów wojewódzkich, również mogą na takie zawody się udać (dokładniej chodzi o trójkę: Jakub Mazur – SP1 Stryszawa, Joanna Leśniak – ZSP Skawica, Leon Wichrowski – SP1 Stryszawa).

Podczas zawodów powiatowych na wszystkie szkoły czekały dyplomy (żeby nie było, były wydrukowane dla szkół, ale bez miejsc
</p>

</div>

<nav class=

Poprzedni Wpis Spotkamy się w tym roku szkolnym jeszcze na zawodach? Czemu nie ;)
Następny Wpis Pograli w piłkę nożną! Znamy reprezentantów powiatu na półfinały wojewódzkie!