SP Bystra Podhalańska i SP1 Zawoja zagrają o mistrza powiatu w koszykówkę!

Drugim turniejem półfinałowym w koszykówkę chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zakończyliśmy, na chwilę, sportową szkół w naszym powiecie.

Do hali w Zawoi przyjechały trzy zespoły – SP Bystra Podhalańska, ZSiSM Stryszawa oraz SP Białka. Czwarty uczestnik turnieju, czyli drużyna z SP1 Zawoja, nigdzie nie musiała jechać – zawody odbyły się w doskonale znanej jej hali.

Do finału powiatowego z pierwszego miejsca awansowała drużyna z Bystrej Podhalańskiej, która w decydującym spotkaniu wygrała z zawojanami 13:12. Ten mecz, szósty-ostatni, w turnieju dostarczył najwięcej emocji. Bystra prowadziła po dwóch kwartach 8:4, ale w czwartej kwarcie to SP1 Zawoja wyszła na czteropunktowe prowadzenie (12:8). Rzut za trzy punkty Sebastiana Kryjaka (drugi celny w tym meczu, były to jedyne celne trójki w całych zawodach) i i dwa punkty zdobyte przez Igora Kulkę załatwiły sprawę.

Finał powiatowy odbędzie się 10 stycznia w Suchej Beskidzkiej – SP1 Sucha Beskidzka zagra z SP1 Zawoja, a SP Bystra Podhalańska z SP1 Budzów. Potem już tylko mecz o trzecie miejsce i finał!