Skład na województwo w Lidze LA Gimnajzów wyłoniony

Trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w konkurencji biegowej, po dwie w konkurencji technicznej i jedna sztafeta – finał powiatowy w Szkolnej Lidze LA Gimnazjów, który w piątek 27. września odbył się na stadionie MKS Babia Góra Sucha Beskidzka miał między innymi na celu właśnie wyłonienie reprezentacji powiatu suskiego na zawody wojewódzkie w Krakowie (03.10.2013).

Po czwartkowym oberwaniu chmury nad Suchą Beskidzką wydawało się, że zawody mogą nie dojść do skutku. Na szczęście szybka reakcja Rafała Kukli i Adama Bucały, którzy doprowadzili zwłaszcza bieżnię do stanu używalności w piątkowy poranek, spowodowała, że w piątkowe przedpołudnie do Suchej Beskidzkiej przyjechali gimnazjaliści z całego powiatu, aby wziąć udział w stricte lekkoatletycznych zawodach. Po raz pierwszy od dawien dawna zlitowała się nad nami pogoda – nie padało w trakcie zawodów 🙂 i można było bez większych przeszkód przystąpić do rywalizacji.

Zawody uroczyście otworzył starosta suski Tadeusz Gancarz. Następnie sędzia główny zawodów Rafał Kukla poinformował, w jakich kolejnościach i gdzie będą odbywać się poszczególne konkurencje.

W trakcie zawodów troje uczestników „zapisało się” w historii rywalizacji w ramach gimnazjady awansując do czołowej trójki najlepszych dotychczasowych wyników. Karol Światłoń z G Budzów – rzut oszczepem uzyskał jak na razie najlepszy wynik w historii Gimnazjady – 47,03 m. Poprawił o trzy centymetry dotychczasowy rekord należący do Artura Kachnica z roku szkolnego 2008/2009. Dagmara Lasek z G1 Stryszawa  w biegu na 300 m. (46,20 s.) trafiła na podium najlepszych wyników na tym dystansie, podobnie jak jej szkolna koleżanka Małgorzata Pochopień (600 m.; uzyskany czas: 1.48,66). Obie zawodniczki G1 Stryszawa zajmują trzecie miejsce w historii gimnazjady.

Po zakończeniu rywalizacji poznaliśmy skład powiatu suskiego na zawody wojewódzkie w Krakowie (03.10.2013). Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia i wielu medali!!!

SKŁAD POWIATU SUSKIEGO NA ZAWODY WOJEWÓDZKIE W SZKOLNEJ LIDZE LA – INDYWIDUALNIE:

DZIEWCZĘTA:

Bieg na 100 m. – Natalia Żmuda (G Budzów), Magdalena Zachura (G Budzów), Renata Daniel (G Budzów).

Bieg na 300 m. – Dagmara Lasek (G1 Stryszawa), Natalia Kachnic (G Budzów), Magdalena Kot (G Budzów).

Bieg na 600 m. – Małgorzata Pochopień (G1 Stryszawa), Sylwia Gorycka (G Sucha B.), Kinga Załazińska (G Jordanów).

Sztafeta 4×100 m – G Budzów.

Skok w dal – Izabela Zyzańska (G Sucha B.), Katarzyna Zyglińska (G Budzów).

Pchnięcie kulą 3 kg – Klaudia Boryczko (G Sucha B.), Izabela Działowy (G Sucha B.)

Rzut oszczepem 600 g – Patrycja Kościelniak (G Sucha B.), Magdalena Kot ( G Budzów)

CHŁOPCY:

Bieg na 100 m. – Michał Pietrusa (G1 Stryszawa), Marcin Wojtyczko (G Skawica), Przemysław Chrapek (G3 Krzeszów).

Bieg na 300 m. – Dawid Barzycki (G1 Stryszawa), Dawid Steczek (G1 Stryszawa), Karol Światłoń (G Budzów).

Bieg na 1000 m. – Jakub Jąkała (G2 Zawoja), Aaron Siekierski (G1 Stryszawa), Marcin Szafraniec (G Skawica).

Sztafeta 4×100 m. – G1 Stryszawa

Skok w dal – Michał Pietrusa (G1 Stryszawa), Bartłomiej Żegleń (G Naprawa).

Pchnięcie kulą 5 kg – Dawid Dobosz (G Budzów), Daniel Młyński (G1 Stryszawa).

Rzut oszczepem 600 g – Karol Światłoń (G Budzów), Grzegorz Kobiela (G2 Zawoja)

WYNIKI ZAWODÓW W SZKOLNEJ LIDZE LA – 27.09.2013 – SUCHA BESKIDZKA

[pix_gal id=139]