Sidzina zagra w półfinale wojewódzkim w piłkę ręczną!

W ostatniej sekundzie spotkania Skawicy z Sidziną, do bramki tej drugiej drużyny trafił Gabriel Puzik i spotkanie zakończyło się remisem 5:5. Właśnie – gra do końca, nieustępliwość, taktyka czy umiejętne krycie/lub nie, najlepszego zawodnika rywali to były cechy, które zaprezentowały zespoły w finale powiatowym w mini-piłkę ręczną, który odbył się w piątek 28 kwietnia w hali ZS im. J. Pawła II w Suchej Beskidzkiej.

Oprócz wspomnianych na wstępie drużyn, wzięli w nim udział również uczniowie z SP1 Sucha Beskidzka (bronili tytułu) oraz SP Skawica.

O ile drużyna z Zembrzyc była w tym turnieju dostarczycielem punktów (przegrała wszystkie trzy mecze, chociaż w ostatnim zaprezentowała niesamowity hart ducha – do przerwy przegrywała ze Skawicą 6:0, a ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 10:6 dla Skawicy), o tyle mecze pomiędzy Skawicą, Sidziną oraz SP1 Sucha Beskidzka zadecydowały o czołowych lokatach.

Po wygranej 8:5 ze Skawicą, zawodnikom z Suchej Beskidzkiej wystarczał remis do obrony tytułu mistrzowskiego. W spotkaniu Suchej z Sidziną to jednak podopieczni Marcina Maja, głównie dzięki bardzo dobrej i mądrej grze w obronie, okazali się lepsi i zwyciężyli 3:1.

Mistrzostwo powiatu pojechało zatem do Sidziny – awans do półfinału wojewódzkiego (05.05.2017, Sucha Beskidzka) również.

Królem Strzelców został Konrad Tempka (SP Sidzina) – 11 goli, a statuetki MVP odebrali: Patryk Oleksy (SP Zembrzyce), Szymon Bogunia (SP Skawica), Jan Bańdura (SP1 Sucha Beskidzka) oraz Szymon Kolaniak (SP Sidzina).

MINI-PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW – 28.04.2017 SUCHA BESKIDZKA

1. SP Skawica – SP Sidzina 5:5 (2:3)

2. SP1 Sucha B. – SP Zembrzyce 5:1 (2:1)

3. SP Sidzina – SP Zembrzyce 12:0 (7:0)