Post scriptum do sport.powiatsuski.pl

Jeżeli czytacie te słowa, to znaczy, że… się udało. Kilka miesięcy mojej pracy (różnej różniastej, a lepiej nie wchodzić w szczegóły – proszę mi wierzyć), ale nie tylko (dzięki Sylwia, dzięki Grzegorz), zaowocowało powstaniem strony Sport.Powiatsuski.pl . Nie byłoby tej strony bez „zielonego światła” ze strony Starosty Suskiego – Pana Tadeusza Gancarza oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Promocji Powiatu – Pana Janusza Kociołka, za co z tego miejsca dziękuję.

Sport.powiatsuski.pl to strona przede wszystkim poświęcona systemowi współzawodnictwa sportowemu szkół w naszym powiecie. Znajdziecie w niej zapowiedzi, relacje z zawodów, wyniki, wypowiedzi opiekunów, uczestników zawodów czy galerie zdjęć. Będę prezentować także komentarze, wyniki po zawodach rejonowych, wojewódzkich. I przy okazji – jeżeli ktoś ma zdjęcia, samodzielnie tworzy relacje na stronie szkoły, a może swojej własnej – proszę o podsyłanie linków czy zdjęć. Zawsze je umieścimy i podepniemy pod daną relację. Oczywiście lubimy się na Facebooku 🙂 Wtedy na pewno nic ważnego o sporcie w powiecie suskim Wam nie umknie.

Na stronie będziecie mogli znaleźć także relacje, zdjęcia z imprez o charakterze sportowym współorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. To wszystko znajdziecie w zakładce – Sport  powiecie. Zapraszam do współpracy nauczycieli, członków stowarzyszeń sportowych, osoby prywatne etc. – właśnie we wspomnianej zakładce będziecie mogli dowiedzieć się o ciekawych inicjatywach sportowych w Waszej szkole, gminie, w których mam nadzieję, weźmiecie udział. A może już bierzecie udział :). Działy na stronie głównej są podzielone tematycznie: Igrzyska, Gimnazjada i Licealiada. I do tego wspomniany wcześniej Sport w powiecie. Wiadomo, że nie każdego może zainteresować, co się dzieje akurat w danej kategorii. W zakładce Aktualności znajdziecie – jak sama nazwa wskazuje 🙂 – aktualności, czyli wszystkie informacje, jakie trafiają do poszczególnych działów.

Jeżeli ktoś nie lubi czytać i sam woli być odkrywcą – następne wersy może opuścić. Co znajdziecie na stronie? Przede wszystkim najbardziej przydatne informacje dotyczące współzawodnictwa sportowego szkół – dokumenty zgłoszeń do zawodów, zasady punktacji, regulaminy zawodów, wyniki z zawodów powiatowych. Rezultaty z zawodów wojewódzkich znajdziecie na stronie Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego – baner jest na naszej stronie. Oczywiście możecie się ze mną zawsze skontaktować – mail w zakładce Kontakt (przez FB także ze mną 🙂 ). Dzięki stronie możecie także napisać do Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego czy Organizatorów sportu szkolnego w poszczególnych gminach. Zakładka Komunikaty będzie dotyczyła zmian, jakie nastąpią w kalendarzu czy będą dotyczyły miejsca rozgrywania zawodów. To wszystko po lewej stronie. Po prawej stronie – Co nas czeka, czyli każde następne zawody, jakie zostaną przeprowadzone w ramach Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady. Dalej – Aktualna punktacja. Raz w miesiącu (a może częściej – warto pamiętać, że będzie zawsze napisane, na który dzień jest datowana punktacja) nastąpi aktualizacja. Punkty  do końcowej klasyfikacji będę uzupełniał nie tylko na podstawie finałów powiatowych, ale także rejonowych czy wojewódzkich w zależności od dat przeprowadzenia zawodów. Kolejna rubryka to Rekordy Powiatu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół. Dla konkurencji, do których warunki i odległości, trasy są od lat takie same, czytaj były przeprowadzone na tych samych obiektach, wypisane są trzy najlepsze miejsca na podstawie archiwalnych materiałów. Jeżeli ktoś pobije rekord na danych zawodach, to oczywiście „trafi do tej zakładki”. I na zakończenie – opublikowane są Archiwalne rezultaty od roku szkolnego 2000/2001 do obecnego. Nie każdy może jednak znaleźć swoje wyniki np w czworoboju lekkoatletycznym w ramach igrzysk. Ale jeżeli chce wiedzieć, ile np osiem lat temu biegał w podstawówce na 60 metrów to… wystarczy do mnie napisać, a ja sprawdzę i odeślę taki wynik :). Po każdym roku szkolnym będą tam trafiać wszystkie wyniki.

To dopiero pierwsze, mogę Was o tym zapewnić, nowinki i informacje, jakie już teraz możecie znaleźć na stronie sport.powiatsuski.pl . A wierzę, że jeszcze niejeden raz uda mi się Was – uczniów, nauczycieli, pozostałych sympatyków sportu – bardzo miło zaskoczyć.

Maciej Krzyśków

Inspektor ds kultury fizycznej i sportu w powiecie suskim

kontakt: sport@powiatsuski.pl