Pograli w szczypiorniaka / Sucha Beskidzka na tronie!

Cztery najlepsze drużyny z półfinałów powiatowych spotkały się w środę w hali ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, aby wybrać tą najlepszą, tą, która będzie reprezentowała nasz powiat w półfinale wojewódzkim (24.04.2017, Maków Podhalański).

W pierwszym półfinale Stryszawa grała z Budzowem – do przerwy 3:3, chociaż sytuacji z obu stron do podwyższenia wyniku nie brakowało. Po przerwie stawka meczu zrobiła swoje i zaczęła się wkradać się nerwowość w poczynania obu zespołów – w efekcie padły tylko trzy gole. 2 dla Budzowa, 1 dla Stryszawy i to podopieczni Piotra Kwaka awansowali do finału, a stryszawianom pozostało czekać na konkurenta w małym finale o miejsce trzecie.

W drugim półfinale trzykrotnie na prowadzenie wychodzili zawodnicy z Zembrzyc (1:0, 2:1, 3:2), lecz za każdym razem doskakiwali do nich zawodnicy z Suchej Beskidzkiej. Ostatecznie to oni schodzili na przerwę prowadząc 5:3.

W drugiej połowie można powiedzieć już pełna kontrola – suszanie szybko rzucili trzy gole i nie dopuszczali zembrzyczan na odległość mniejszą niż 4-5 goli. Ten mecz kończy się wynikiem 11:6 dla Suchej Beskidzkiej.

W małym finale rozkręciła się Stryszawa – sześć goli rzucił Krzysztof Świerkosz, który w pierwszym spotkaniu nie zanotował żadnego trafienia. Stryszawa pewnie i wysoko zwycięża 14:5.

W finale przewaga suszan nie podlegała dyskusji – od początku spotkania wywalczyli sobie solidną zaliczkę, którą tylko systematycznie powiększali. 6:2 do przerwy i 13:4 po dwóch połowach! Na zakończenie zawodów wręczano również statuetki indywidualne – królem strzelców został Szymon Żaczek (G Sucha Beskidzka) – 8 goli, a statuetki MVP trafiły do: Tomasza Korczaka (G Zembrzyce), Krzysztofa Świerkosza (G1 Stryszawa), Krzysztofa Parszywki (G Budzów) oraz Sebastiana Raka (G Sucha Beskidzka).

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ NA NASZEJ STRONIE NA FB:)