(AKTUALIZACJA) Plan był… Do zobaczenia w marcu!!!

Po feriach zimowych, uczniowie mieli wrócić do szkolnych ławek, a ci, którzy zostali powołani do reprezentacji szkoły w ramach współzawodnictwa sportowego – do sportowej rywalizacji. Wczorajsza informacja spowodowała, że jak się już zobaczymy na zawodach sportowych (w co absolutnie mocno wierzę!!!), to będzie już miesiąc marzec.

Plan był ambitny, jeżeli chodzi o zawody w drugim półroczu (niektóre szczegóły widać na głównej stronie, czyli daty najbliższych zawodów). Teraz wiemy, że zawodów do końca lutego nie będzie. Co to powoduje? To, że nie wiemy, jak będzie przedstawiał się plan zawodów rejonowych czy wojewódzkich w drugim półroczu, chociaż szczerze, to już w pierwszym półroczu, które przecież „hulało” zmian było co niemiara (koordynatorzy i nauczyciele, z którymi się w tej sprawie kontaktowałem – doskonale o tym wiedzą). Wiem, że do końca ferii zimowych ma się odbyć w siedzibie MSZS w Krakowie  spotkanie i tam powinny pewne decyzje zostać podjęte.

Co prawda niektóre daty na marzec są znane (zawody wojewódzkie w narciarstwie mają się odbyć 4.03 – Igrzyska Dzieci,  8.03 – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, 9.03. Licealiada – wszystkie oczywiście w Kluszkowcach; zawody w pływaniu – 28.03. – Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Myśelnice, 29.03  Licealiada – Myślenice), sam mam kalendarz na drugie półrocze (zawody w piłkę ręczną w Licealiadzie miały się odbyć 02.02 – chłopcy, 03.02 – dziewczęta; zawody w koszykówkę IMS chłopców – IMS – 15.02, koszykówkę IMS – 17.02,; zawody w koszykówkę ID chłopców  21.02, w koszykówkę ID dziewcząt – 23.02.), ale czy zostaną one dochowane, tego na chwilę obecną nikt nie wie.

Reasumując – będę o wszystkim informował tutaj uczniów, a mailowo, telefonicznie – nauczycieli, koordynatorów sportu.

Do zobaczenia 🙂

AKTUALIZACJA 15.02.2021: Ok, dość płaczu i gdybologi, bo przyszedł wreszcie czas na pierwsze konkrety. W dniu dzisiejszym odbyło się zdalne posiedzenie zarządu MSZS, podczas którego tematem przewodnim był kalendarz sportowy na drugą część roku. Z informacji od naszego koordynatora rejonu wynika, że żadne zawody zaplanowane na czas od stycznia do końca tygodnia, mają „nie przepaść”. Wiadomo, że kalendarz wojewódzki będzie zmieniony (nawet w porównaniu do pierwszej części tego newsa jest informacja, że zawody wojewódzkie w narciarstwie alpejskim odbędą się w dniach 09.03 – Igrzyska Dzieci, 15.03 – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, 16.03 – Licealiada), będzie również zmieniony kalendarz rejonowy. O powiatowym to już w ogóle nie wspominam, b o to się rozumie samo przez sie 😉

Kalendarz rejonu ma zostać opracowany do końca tego tygodnia. Wtedy będę mógł określić, jak będzie wyglądał kalendarz nasz, powiatowy.

Niezależnie od kalendarza, dziś skontaktowałem się z przedstawicielami (koordynatorami) gmin, które zgłosiły się do zawodów w koszykówkę w ramach ID i IMS. Co mnie bardzo ucieszyło, wszystkie kontynuują chęć startu w finałach powiatowych. W niektórych gminach (Zawoja, Maków Podhalański) zdołano rozegrać już eliminacje gminne, w niektórych (Stryszawa, Bystra-Sidzina) jeszcze nie. A jeszcze trzeba rozegrać eliminacje międzygminne. Wierzę jednak, że damy radę i wszyscy, którzy chcieli wystartować w danej dyscyplinie, będą mogli w niej wystartować.

Zatem już coraz bardziej realnie i na temat wygląda na to, że niebawem… NAPRAWDĘ DO ZOBACZENIA 🙂

AKTUALIZACJA (21.02.2022): Jednak się jeszcze nie doczekaliśmy kalendarza rejonowego, co też wstrzymuje i nasz powiatowy. Pojawiły się też i pewne „niedociągnięcia” – rejon kosza w IMS chłopców miał być rozegrany w czwartek 24.02, a dziewcząt 28.02. Po naszych protestach – będą te daty przeniesione na terminy późniejsze

Rejon ID jest za to znany – dziewczęta 07.03, a chłopcy 14.03 – ale daty powiatowe będą dopasowane do zawodów rejonowych czy wojewódzkich (nie ma dla IMS). Gdzieś tam wiadomo czają się i zawody w narciarstwie alpejskim czy w pływaniu.

Daty zawodów wojewódzkich zostały zresztą podane:

Igrzyska Dzieci

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Licealiada

Czekamy, ale najpóźniej w dniu jutrzejszym będę już musiał podać daty zawodów w nadziei, że nie pokryją się z zawodami rejonowymi ;). Co nasz czeka w przyszłym tygodniu? Na pewno narciarstwo alpejskie, koszykówka ID dziewcząt. Co jeszcze – to się okaże. Informację oczywiście zamieszczę i poinformują koordynatorów jak tylko szybko się da.

Coś pozytywnego na koniec – puchary, medale statuetki na koszykówkę, narciarstwo alpejskie są zamówione 🙂

AKTUALIZACJA 22.02.2022: Eureka! Otrzymałem właśnie kalendarze rejonowe+wojewódzkie do końca roku szkolnego. Tak jak można było przewidywać – w sumie innej opcji nie było – zrobiło się bardzo ciasno, jeżeli chodzi o terminy. Dobra strona – każdy będzie mógł wystartować w interesującej go dyscyplinie.

Koszykówka, o której pisałem wczoraj, została przeniesiona na późniejsze terminy (rejon ID Dziewcząt – 14.04.2022, ID Chłopców – 25.04.2022, rejon IMS Dziewcząt – 31.03.2022, IMS Chłopców – 04.04.2022; nawet zmienił się i rejon dla Licealiady dziewcząt – nowa data to 07.03.2022).

Kalendarz powiatowy pojawi się na stronie w środę lub najpóźniej w czwartek. Wiadomo, że w przyszłym tygodniu na pewno spotkamy się na finale powiatowym w narciarstwie alpejskim. Co więcej – info jutro.