Pierwsze zawody wojewódzie i pierwsi NASI MISTRZOWIE

Nie kazali nam długo czekać w tym roku na pierwszy tytuł mistrza województwa reprezentanci z naszego powiatu. I bardzo dobrze!!! W finale wojewódzkim w kolarstwie górskim aż dwóch naszych zawodników – Szymon Jąkała (G2 Zawoja) i Marek Żuromski (ZS Zawoja) znalazło się na najwyższym stopniu podium. Brawo Panowie!

Z bardzo dobrej strony pokazali się także pozostali zawodnicy i zawodniczki z powiatu suskiego – aż trzy zawodniczki (Wiktoria Garncarz  – SP5 Zawoja, Marta Sikora – SP Juszczyn i Sabina Basiura – SP5 Zawoja) były w czołowej siódemce najlepszych kolarek górskich w kategorii szkół podstawowych. Podobnie było w klasyfikacji dziewcząt, ale w gimnazjach – tam w pierwszej dziewiątce punktowały także trzy nasze reprezentantki – Patrycja Kulka, Alicja Garncarz (obie G Bystra) i Aneta Wątlikiewicz – G2 Zawoja. Prawdziwą dominację nasz powiat pokazał w klasyfikacji chłopców w gimnazjach – mistrzem województwa został wspomniany Szymon Jąkała. Na trzecim miejscu zawody ukończył Jakub Jąkała (G2 Zawoja). Tuż za podium uplasował się Konrad Saletnik (G Sucha Beskidzka). Mało tego – na szóstym miejscu znalazł się Szymon Mazur (G Skawica), a pierwszą dziesiątkę zamknął Szymon Drobny (G Białka).

Bardzo dobrze w klasyfikacji dziewcząt w kategorii szkół ponadgimnazjalnych spisały się nasze zawodniczki, chociaż niestety żadna z nich nie znalazła się na podium. Najbliższa tego było wicemistrzyni powiatu – Justyna Latawiec z ZSK Jordanów. W Myślenicach zajęła czwarte miejsce. Dwa oczka niżej uplasowała się mistrzyni powiatu na rok szkolny 2012/2013 – Maria Ponicka (ZSD Jordanów). Tuż za nią finiszowała Klaudia Kulka (ZSD Jordanów).

Bardzo dobrą formę z zawodów w Jordanowie, gdzie 14.09 odbyły się finały powiatowe, potwierdził Marek Żuromski. Na torze w Myślenicach był także najlepszy! W pierwszej dziesiątce było jeszcze dwóch zawodników z powiatu suskiego – piąty był Kamil Bury (ZS Zawoja), a ósmy Marcin Czech (ZSG Zawoja).

Nieprzypadkowo piszę o innych naszych zawodnikach i zawodniczkach, którzy znajdowali się w czołówce finału wojewódzkiego w poszczególnych klasach. Po raz drugi z rzędu nasz powiat wygrał klasyfikację powiatową (sumowane były punkty za zajęcie miejsc punktowanych przez).