Paula Gorycka: Sport i nauka mogą iść w parze!

Jedną z najbardziej znanych osób, która brała udział w rozgrywkach sportowych w naszym powiecie bez wątpienia jest Paula Gorycka. W poprzednim roku Paula przekazała dla zwycięzców finału powiatowego w kolarstwie górskim nagrody- pisaliśmy o tym TUTAJ – za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy :):):)

W jakich konkurencjach startowała Paula Gorycka w ramach gimnazjady, kiedy jeszcze była uczennicą Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej? – Kolarstwo górskie, biegi przełajowe, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, pływanie i jeszcze konkurs o Bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Chyba wymieniłam wszystko – mówi ze śmiechem Paula Gorycka.

W trakcie roku szkolnego usłyszałem jedną historię z Paulą w roli głównej, którą postanowiłem zweryfikować u źródła. Brzmiała ona mniej więcej tak – Paula stała w bramce suskiego gimnazjum, kiedy piłka po strzale jednej z zawodniczek odbiła się od ściany, następnie trafiła Paulę w głowę i… niezbędna była wizyta w szpitalu. – Miałam różne przypadki, ale akurat na bramce nigdy nic poważnego mi się nie stało. Ktoś inny w tej historii musiał być ofiarą… – powiedziała Paula Gorycka (przy okazji, jeżeli czyta nas bramkarka z tamtego niefortunnego meczu, to szczerze ją pozdrawiamy 🙂 ).

Rywalizację w nowym roku szkolnym w ramach współzawodnictwa sportowego szkół rozpoczniemy tradycyjnie (co prawda jeszcze nie mamy oficjalnych kalendarzy, ale wielkich niespodzianek nie powinno w nim być 🙂 ) od finału powiatowego w kolarstwie górskim w Jordanowie przy ZS im. bł ks. Piotra Dańkowskiego. Czego życzy z tej okazji swoim młodszym kolegom i koleżankom Paula Gorycka? – Życzę nie tyle postawienia na sport, co owocnego połączenia sportu i nauki. A ustalać priorytety na przyszłość można trochę później, np. w liceum. No i przede wszystkim życzę wszystkim dobrej zabawy podczas zmagań sportowych – i niech prowadzą najmłodszych na wyżyny ich możliwości – powiedziała Gorycka.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony internetowej Pauli Goryckiej – www.paulagorycka.com